Të gjitha lajmet

PSG

Parisi zyrtarizon trajnerin e ri

Parisi zyrtarizon trajnerin e ri

14 May, 2018 @18:13

Është zyrtarizuar trajneri i ri i PSG-së. Bëhet fjalë për gjermanin Thomas Tuchel, ish-trajnerin e Mainzit dhe Dortmundit, i cili që nga fillimi i ardhshëm do të jetë drejtues i kampionit në fuqi të Francës. Lajmi u bë i ditur sot, ndërsa kontrata e trajnerit në fjalë do të jetë 2-vjeçare. Deri më tash, Parisi ishte i drejtuar nga Unai Emery, i cili fitoi 3 trofetë e mundshëm në Francë këtë sezon, mirëpo dështimi në Champions League bëri që ai të shkarkohet, duke na bërë me dije që emërimi i Tuchelit nga krerët e klubit francez ka një qëllim të vetëm, triumfin e Parisit në Champions League sezonin e ardhshëm.

FFK

FFK sqarohet për ndeshjen Prishtina - Drita

Foto: Kosovan Footy

14 May, 2018 @18:07

Pas kërkesës së Prishtinës që ndeshja e fundit kampionale mes Prishtinës dhe Dritës të luhet në stadiumin e Prishtinës, FFK…

ROMA - JUVENTUS

7 herë me radhë, Juventusi vazhdon dominimin

Foto: Juventus FC

13 May, 2018 @22:51

Një barazim pa gola në Romë i ka mjaftuar Juventusit që ta fitojë matematikisht titullin kampion në Serie A. Ky…

LEVANTE - BARCELONA

Enis Bardhi me 2 gola, prishet seria e Barcelonës

Foto: BBC

13 May, 2018 @22:45

Edhe pse u mendua se Barcelona do ta përfundonte sezonin 2017/2018 pa asnjë humbje, sidomos pas barazimit në 'El Clasico'…

VIDEO GOLI I DYTË

Bardhi ‘mat’ Ter Stegenit

13 May, 2018 @22:03

Levante po avancon aktualisht 5-2 ndaj Barcelonës, ndërsa Enis Bardhi ka shënuar edhe një gol mjeshtëror ndaj katalonasve.