Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ISTOG

Istogu emëron trajnerin e ri

Istogu emëron trajnerin e ri


11 October, 2021 @14:17

Skuadra që garon në Grupin A të Ligës së Parë të Kosovës, Istogu, pas ndarjes së rrugëve me trajnerin Nazmi Rama, ka bërë të ditur se sot ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës.

Bekim Shotani ka marrë drejtimin e troftave, ndërsa ekipi i ka dhënë kontratë atij deri në fund të edicionit 2021/22, me kontratën që skadon më 30 qershor 2022.

Por, Shotani do të ketë mundësi vazhdimi edhe për dy sezone tjera nëse arrin objektivat e klubit nga Perëndimi i Kosovës, ka bërë të ditur njoftimi i skuadrës.

TABELA AKTUALE

“Bekim Shotani nënshkroi sot kontratë me Istogun e cila është e vlefshme deri me 30 qershor 2022, por me mundësi vazhdimi edhe për dy vite tjera. Trajneri Shotani besoi në projektin e klubit tonë dhe shpresojmë që së bashku në tri vitet e ardhshme me punë të madhe ta realizojmë atë. Kryetrajneri vushtrrias Bekim Shotani do të ndihmohet nga stafi përcjellës me ndihmësit: Mehdi Arifaj dhe Hysni Kabashi,” ka shkruar njoftimi i klubit.

Trajneri 46-vjeç më parë ka drejtuar skuadrat si Ballkani, Trepça’89, Llapi, Vushtrria e Drenica. Ai që sot do të nis të punojë me lojtarët e skuadrës, ndërsa rezultatet dhe arritja e dy pozitave të para në ligë që çojnë për Superligë, pritet të jetë synim për istogasit.

Përndryshe Istogu nuk ka nisur mirë sezonin në Ligë të Parë, pasi që nga shtatë ndeshjet e para të sezonit ka regjistruar katër humbje dhe ka vetëm një fitore, për të qenë në pjesë të poshtme të tabelës. Në xhiron e radhës ata dëshirojnë t’i kthehen rezultateve pozitive në përballje ndaj Onixit.


GJAKOVË

Trajneri i liderit jep dorëheqje

FFK Liga e parë

Trajneri i liderit jep dorëheqje

11/10/21 @ 12:14

FINALJA E LIGËS SË KOMBEVE

Përsëri me përmbysje! Franca fiton trofeun e Ligës së Kombeve

Liga e Kombeve/International

Përsëri me përmbysje! Franca fiton trofeun e Ligës së Kombeve

10/10/21 @ 22:45

DETYRA E VËSHTIRË

“Vendimtarja” Shqipëria-Polonia i besohet francezit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

“Vendimtarja” Shqipëria-Polonia i besohet francezit

10/10/21 @ 22:31

GJYQTARËT

Referë nga Polonia për përballjen e Kosovës ndaj Gjeorgjisë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Referë nga Polonia për përballjen e Kosovës ndaj Gjeorgjisë

10/10/21 @ 22:27

GJAKOVË

Trajneri i liderit jep dorëheqje

FFK Liga e parë

Trajneri i liderit jep dorëheqje

11/10/21 @ 12:14

VËLLAZNIMI - LLAPI

Llapi i Superligës, s’arrin ta mposht Vëllaznimin e Ligës së Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Llapi i Superligës, s’arrin ta mposht Vëllaznimin e Ligës së Parë

09/10/21 @ 15:08

FERIZAJ

Ferizaji nuk ndalet, me Morinën përgatitet për duelin e radhës

FFK Liga e parë

Ferizaji nuk ndalet, me Morinën përgatitet për duelin e radhës

06/10/21 @ 17:27

ARBËRIA - FUSHË KOSOVA

Zabërgja e Murati shënojnë, Arbëria fiton

FFK Liga e parë

Zabërgja e Murati shënojnë, Arbëria fiton

03/10/21 @ 17:51

FLAMURTARI - RAMIZ SADIKU

Armend Misini hat-trick, Ramiz Sadiku deklason Flamurtarin

FFK Liga e parë

Armend Misini hat-trick, Ramiz Sadiku deklason Flamurtarin

03/10/21 @ 17:46

VUSHTRRIA - VLLAZNIA

Paqe në Vushtrri, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Paqe në Vushtrri, pikët ndahen

03/10/21 @ 17:43

KIKA - 2 KORRIKU

Ferati e Sejdiu golashënues, Kika e 2 Korriku barazojnë

FFK Liga e parë

Ferati e Sejdiu golashënues, Kika e 2 Korriku barazojnë

03/10/21 @ 17:38

BESA - DRENASI

Goleadë në Pejë, Shpresim Zogu hat-trick, pikët i merr Drenasi

FFK Liga e parë

Goleadë në Pejë, Shpresim Zogu hat-trick, pikët i merr Drenasi

03/10/21 @ 17:33

TREPÇA - A&N

Trepça e A&N pa gola në Mitrovicë

FFK Liga e parë

Trepça e A&N pa gola në Mitrovicë

03/10/21 @ 17:26

ISTOGU - RAHOVECI

Pa fitues mes Istogut e Rahovecit

FFK Liga e parë

Pa fitues mes Istogut e Rahovecit

03/10/21 @ 17:18


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë