Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALJA E LIGËS SË KOMBEVE

Përsëri me përmbysje! Franca fiton trofeun e Ligës së Kombeve

Përsëri me përmbysje! Franca fiton trofeun e Ligës së Kombeve


10 October, 2021 @22:45

Falë intervenimeve të kapitenit të ekipit Hugo Lloris në dy nga tre sulmet e fundit të Spanjës, Franca është bërë kampione e Ligës së Kombeve për herë të parë në histori.

Këtë javë janë zhvilluar finalet e edicionit të dytë të Ligës së Kombeve dhe pasi që Spanja mposhti Italinë e Franca Belgjikën, dy skuadrat u takuan në finale të garës.

France

E Franca, përkundër se Spanja mori epërsinë, ka arritur të kthehet shpejt në lojë me të qetin, por të mrekullueshmin Karim Benzema, ndërsa Kylian Mbappe i dha fund dilemave të rezultatit final, kur shënoi për 1-2 [Oyarzabal 64 - Benzema 66, Mbappe 80] përfundimtare.

Spanja ka dominuar me posedim të topit dhe ka kontrolluar pjesën e parë të ndeshjes, por në pjesë të dytë francezët krijuan seriozisht e në kundërsulm Mikel Oyarzabal shënoi për epërsi të spanjollëve.

Benzema

Por, falë Benzemasë në super-formë, Franca u kthye shpejt në lojë dhe pastaj duke pritur daljet e shpejta, me Paul Pogbanë luftarak në mes të fushës, ka arritur që përmes Mbappes të shënojë për fitore.

Kështu Spanja ka përfunduar në vend të dytë, ndërsa Franca me një trofe tjetër pas Europianëve e Botërorëve të fituar.


DETYRA E VËSHTIRË

“Vendimtarja” Shqipëria-Polonia i besohet francezit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

“Vendimtarja” Shqipëria-Polonia i besohet francezit

10/10/21 @ 22:31

GJYQTARËT

Referë nga Polonia për përballjen e Kosovës ndaj Gjeorgjisë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Referë nga Polonia për përballjen e Kosovës ndaj Gjeorgjisë

10/10/21 @ 22:27

KUQEZINJTË NË DURRËS

Nisin përgatitjet për “vendimtaren”

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Nisin përgatitjet për “vendimtaren”

10/10/21 @ 21:35

NGA KAMPI KUQEZI

Berat Gjimshiti do të operohet

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Berat Gjimshiti do të operohet

10/10/21 @ 21:31

STARTERS

Finalja e Ligës së Kombeve, 11-shet startuese Spanja-Franca

Liga e Kombeve

Finalja e Ligës së Kombeve, 11-shet startuese Spanja-Franca

10/10/21 @ 19:43

POLONI

Futbollisti polak i jep fund karrierës në kombëtare

Kualifikimet për Botëror/International

Futbollisti polak i jep fund karrierës në kombëtare

10/10/21 @ 18:16

STARTERS

Finalja e Ligës së Kombeve, 11-shet startuese Spanja-Franca

Liga e Kombeve

Finalja e Ligës së Kombeve, 11-shet startuese Spanja-Franca

10/10/21 @ 19:43

LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, Italia merr vendin e tretë

Liga e Kombeve/International

Liga e Kombeve, Italia merr vendin e tretë

10/10/21 @ 16:59

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Belgjika

Liga e Kombeve

Formacionet zyrtare: Italia - Belgjika

10/10/21 @ 14:43

BELGJIKA 2-3 FRANCA

Përmbysje e pabesueshme! Franca në finale

Liga e Kombeve/International

Përmbysje e pabesueshme! Franca në finale

07/10/21 @ 22:39

11-SHET

Formacionet zyrtare: Belgjika - Franca

Liga e Kombeve

Formacionet zyrtare: Belgjika - Franca

07/10/21 @ 19:39

GJYSMËFINALJA E DYTË, SONTE

Belgjika-Franca, për t’i dalë përballë Spanjës

Liga e Kombeve/International

Belgjika-Franca, për t’i dalë përballë Spanjës

07/10/21 @ 11:29

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Spanja finaliste e parë! Eliminon kampionin e Evropës

Liga e Kombeve/International

Spanja finaliste e parë! Eliminon kampionin e Evropës

06/10/21 @ 22:47

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Spanja

Liga e Kombeve

Formacionet zyrtare: Italia - Spanja

06/10/21 @ 19:38

SONTE SUPER DUELI

Italia-Spanja, për finale

Liga e Kombeve/International

Italia-Spanja, për finale

06/10/21 @ 11:46

NATI

Zvicra në kërkim të selektorit

Kualifikimet për Botëror/Liga e Kombeve/Ligue 1/International/Transfere

Zvicra në kërkim të selektorit

28/07/21 @ 01:17


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve