Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KRISTI VANGJELI

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

Foto: prishtinafc.com

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera


15 July, 2021 @15:40

Futbollisti i ri i Prishtinës, Kristi Vangjeli, ka dhënë deklaratën e parë të tij si lojtar i bardhekaltërve për faqen zyrtare të klubit sot.

Futbollisti 35-vjeçar që ka përvojë të madhe dhe dikur ka qenë pjesë e Shqipërisë, ku ka regjistruar 35 paraqitje, ka thënë se është i lumtur që ka arritur te klubi më i madh në Kosovë.

“Jam shumë i lumtur që do të jem pjesë e klubit më të madh në Kosovë. Ndjehem mirë që do të vazhdoj të  vesh fanellën bardh e kaltër, kjo një kënaqësi më tepër. Vije në një ekip kampion dhe shpresoj që gjithë atë përvojë dhe forcën në karrierën time t’ia përcjell ekipit këtu, të ndihmoj në maksimum, qoftë për të arritur kalimin e turneve në Evropë, qoftë për të arritur prapë objektivin kryesor të klubit, titullin e kampionit”.

“Sa për moshën time, shpresoj të tregojë vetë fusha moshën time. Besoj se jam dhe ndjehem ashtu sikur verëra sa më e vjetër aq më e mirë. Shpresoj këtë ta tregoj në fushë dhe mos t’ia lë asnjë tifozi apo analisti për të ma përmendur moshën time,” ka theksuar Vangjeli.


KRISTI VANGJELI

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

FFK Superliga/Europa League

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

15/07/21 @ 13:57

INTERNATIONAL

Arjen Robben pensionohet nga futbolli

International

Arjen Robben pensionohet nga futbolli

15/07/21 @ 13:17

CONFERENCE LEAGUE

Misioni i vështirë për Llapin, por jo i pamundur

Conference League

Misioni i vështirë për Llapin, por jo i pamundur

15/07/21 @ 12:07

CONFERENCE LEAGUE

Drita kërkon kualifikimin

Conference League

Drita kërkon kualifikimin

15/07/21 @ 11:30

PSG

Zyrtarisht i PSG-së

Ligue 1

Zyrtarisht i PSG-së

14/07/21 @ 20:42

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

ARBËR PREKAZI

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

14/07/21 @ 16:34

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15

KRISTI VANGJELI

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

FFK Superliga/Europa League

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

15/07/21 @ 13:57

ARBËR PREKAZI

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

14/07/21 @ 16:34

SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41

ZYRTARËT E NDESHJES

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

12/07/21 @ 16:37

PARA DUELIT TË KTHIMIT

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League/International

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

12/07/21 @ 16:26

GJILANI

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

FFK Superliga

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

11/07/21 @ 10:47

FERONIKELI

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

FFK Superliga

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

10/07/21 @ 21:43

DRITA

Almir Kryeziu kalon te Drita

FFK Superliga

Almir Kryeziu kalon te Drita

10/07/21 @ 21:05


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga