Të gjitha lajmet

BULLGARIA

Jep dorëheqje trajneri i Bullgarisë

Jep dorëheqje trajneri i Bullgarisë


19 October, 2019 @11:36

Trajneri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij në përfaqësuesen e Bullgarisë.

Për shkak të ofendimeve raciste të tifozëve bullgar ndaj lojtarëve anglez, kishte dhënë dorëheqje edhe kreu i Federatës së Futbollit të Bullgarisë, Borislav Mikhailov. Për të njejtën arsye u largua nga detyra edhe trajneri Balakov.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Bullgaria gjendet në pozitën e katërt me 3 pikë, në grupin kualifikues drejt EURO2020 ku ndodhet edhe Kosova.


UEFA

Uefa vendos për ndeshjet në mes të Kosovës dhe Rusisë

International

Uefa vendos për ndeshjet në mes të Kosovës dhe Rusisë

18/10/19 @ 21:45

DUKAGJINI - VUSHTRRIA

Altin Merlaku vendimtar, Dukagjini shpreson!

FFK Superliga

Altin Merlaku vendimtar, Dukagjini shpreson!

18/10/19 @ 16:03

LLAPI - TREPÇA '89

Llapi s’gabon, mbetet afër kreut

FFK Superliga

Llapi s’gabon, mbetet afër kreut

18/10/19 @ 15:56

FERONIKELI - GJILANI

Çfarë Gjilani, përmbyjse për kreun e tabelës!

FFK Superliga

Çfarë Gjilani, përmbyjse për kreun e tabelës!

18/10/19 @ 15:54

ÇEKIA - KOSOVA

Çekia vs. Kosova, njoftim për biletat

EURO 2020/Përfaqësuesja

Çekia vs. Kosova, njoftim për biletat

18/10/19 @ 15:23

KD I UEFA-së

Më 21 nëntor vendoset për dënimin ndaj Kosovës

EURO 2020/Përfaqësuesja

Më 21 nëntor vendoset për dënimin ndaj Kosovës

18/10/19 @ 11:09

KOSOVA U19

Krasniqi thërret 33 futbollistë për përgatitje para kualifikimeve

Përfaqësuesja

Krasniqi thërret 33 futbollistë për përgatitje para kualifikimeve

18/10/19 @ 10:12

FTESAT E CIMILIT

Mabetex Prishtina dhe Liburni dominojnë në reprezentacionin e futsallit

Futsall Superliga

Mabetex Prishtina dhe Liburni dominojnë në reprezentacionin e futsallit

18/10/19 @ 10:05

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

EURO 2020/Liga e Kombeve

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

14/11/20 @ 09:31

PLAYOFF

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

09/10/20 @ 09:25

FOMRACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA - BJELLORUSIA

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

08/10/20 @ 17:03

REFERËT JANË HOLANDEZË

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

08/10/20 @ 12:35

MEDIA

Maqedonia-Kosova, me VAR

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia-Kosova, me VAR

08/10/20 @ 12:29

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Ëndrra është e mundshme

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Challandes: Ëndrra është e mundshme

07/10/20 @ 23:39

GORAN PANDEV, SULMUESI I MAQEDONISE VERIORE

Pandev: Ne, do të fitojmë

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Pandev: Ne, do të fitojmë

07/10/20 @ 21:46

ATDHE NUHIU

Jemi shumë të gatshëm

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Jemi shumë të gatshëm

07/10/20 @ 21:30


Të gjitha lajmet nga EURO 2020