Të gjitha lajmet

FTESAT E CIMILIT

Mabetex Prishtina dhe Liburni dominojnë në reprezentacionin e futsallit

Foto nga arkivi

Mabetex Prishtina dhe Liburni dominojnë në reprezentacionin e futsallit

18 October, 2019 @10:05

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futsall, Ramadan Cimili ka publikuar listën e futbollistëve, me të cilët do të paraqitet në rrethin e dytë kualifikues për Botërorin 2020, që mbahet prej 23 deri më 28 tetor në Maqedoninë e Veriut.

Grumbullimi i ekipit do të bëhet me datën 20 tetor në në Prishtinë në orën 11:00.

Ndeshjen e parë Kosova do ta luajë kundër Ukrainës, më 24 tetor në orën 17:30, ndeshjen e dytë kundër Maqedonisë së Veriut, më 25 tetor, po ashtu në orën 17:30 dhe ndeshjen e fundit kundër Sllovenisë, më 27 tetor, në orën 20:00.

Lista e futbollistëve:

Ramadan Alaj - FC Liburn
Vahid Krasniqi - FC Liburn
Fredi Prenqi – FC Liburn
Bajram Ramadani – Fc Liburn
Malush Qerimi – FC Liburn
Ylli Mazreku – FC Prizreni
Dardan Topilla- FC Mabetex Prishtina
Fitim Krasniqi – FC Mabetex Prishtina
Drilon Paqarrizi – FC Mabetex Prishtina
Mergim Dervishaj – FC Mabetex Prishtina
Jeton Rukovci – FC Mabetex Prishtina
Oso Gjinovci – FC Prishtina 01
Getart Hyseni – FC Prishtina 01
Drilon Maxharraj – FC Peja Futsal

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga