Të gjitha lajmet

KYLIAN MBAPPE

Pas Realit, edhe United në lojë për Mbappe

Pas Realit, edhe United në lojë për Mbappe

16 October, 2019 @11:44

Raportet nga mediat angleze bëjnë të ditur se sulmuesi i ri francez, Kylian Mbappe, do të mund të ‘vidhet’ në tregun e transferimeve prej Manchester Unitedit, derisa Marca shkruan se Florentino Perez (kryetar i Real Madridit) është i obsesionuar pas lojtarit.

Real Madrid ka planin për të marrë Mbappen në verën e vitit të ardhshëm, por the Sun ka shkruar sot ndër të tjera se ky operacion madrilen mund të dështojë për shkak se edhe Manchester United do të futet në lojë.

Legjenda e Unitedit, Gary Neville, në një emision i ka thënë Ole Gunnar Solskajerit të bëj çfarëdo që mundet për të sjellë francezin në Old Trafford gjatë verës 2020.

ARSENAL

Xhaka, kapiteni i ri i Arsenalit!

27 September, 2019 @13:24

Edhe pse këtë detyrë e ka kryer shumë herë, përfshirë këtu 6 nga 8 ndeshjet e këtij sezoni, Granit Xhaka…

CITY 8-0 WATFORD

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

Foto: premierleague.com

21 September, 2019 @18:15

Manchester City i është rikthyer fitores pas humbjes në xhiron e fundit nga Norwich 3-2, duke e mposhtur ëatfordin, me…

CHAMPIONSHIP

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

21 September, 2019 @18:03

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës që luan për Sheffield Wednesdayin, Atdhe Nuhiu, është futur si zëvendësues në minutën e 77…

NORWICH - MANCHESTER CITY

Norwich shembullor, mposht kampionin në “Carrow Road”

14 September, 2019 @20:29

Në ditën kur të gjithë favoritët e tjerë në Premier League fituan, gaboi që ai gabon më së paku, Manchester…

PREMIER LEAGUE

Favoritët s’gabojnë

14 September, 2019 @18:19

Liverpooli, Chelsea, Tottenham e Manchester United kanë shënuar fitore gjatë ndeshjeve të sotme. Në ndeshjen e parë të ditës në…

Të gjitha lajmet nga Premier League