Të gjitha lajmet

ROSSONERI

7 sezone, 10 trajnerë, 40 milionë euro

Foto: ACMilan/fb

7 sezone, 10 trajnerë, 40 milionë euro

Nga: PanoramaSport

16 October, 2019 @12:35

Shtatë sezone dhe dhjetë trajnerë, por pavarësisht shpenzimeve, Milani nuk ka mundur të gjejë rezultatet e aq më pak vazhdimësinë.

Nga 2013/14 e deri më sot, që nga Massimiliano Allegri e deri te më i fundit Stefano Pioli, trajnerët kanë ngarkuar për 18.4 milionë euro në arkat e rossonerëve.

Shuma në fakt nuk përfshin taksat, së bashku me të cilat rezulton që kuqezinjtë të kenë shpenzuar 40 milionë euro në shtatë vitet e fundit për sa u përket trajnerëve.

ac milan

Më i shtrenjti ka qenë Allegri, i cili i dhuroi Milanit edhe titullin e fundit kampion. Clarence Seedorf me 2.5 milionë euro rrogë në sezon (po aq sa Allegri) nuk solli asgjë, ndërsa te më të paguarit figuron edhe Vincenzo Montella.

2 milionë euro për teknikun aktual të Fiorentinës, i cili i ka dhënë Milanit trofeun e fundit, Superkupën e Italisë, të fituar në Doha ndaj Juventusit.

Gennaro Gattuso, Sinisa Mihajlovic, Marco Giampaolo e Pippo Inzaghi, dështuan në rikthimin e ekipit në Champions, një synim që s’i kërkohej Christian Brocchit, ndër më pak të paguarit e Milanit për sa i përket rolit të trajnerit në shtatë vitet e fundit.

BRESCIA 1-2 NAPOLI

Napoli ngritet për 3 pozita pas fitores me përmbysje sonte

Foto: SSCNapoli/fb

21 February, 2020 @22:47

Napoli i drejtuar nga Gennaro Gattuso ka arritur që me përmbysje të mposht ekipin e Brescias 1-2 [Chancellor 26 -…

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

Të gjitha lajmet nga Serie A