Të gjitha lajmet

1/4: REAL - JUVENTUS

Juventusi ‘dridh’ Bernabeun, Ronaldo mbyll ndeshjen

Juventusi ‘dridh’ Bernabeun, Ronaldo mbyll ndeshjen

11 April, 2018 @22:47

Real Madrid
Juventus
Real Madrid 1 : 3 Juventus
C.Ronaldo (P) 90+8 M.Mandzukic 2' 37', B.Matuidi 61'

Santiago Bernabeu

Në një nga ndeshjet më të bukura të viteve të fundit në Champions League, Reali me shumë mund ka arritur ta sigurojë kalimin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Përkundër humbjes 0-3 në shtëpi, Juventusi sonte zhvilloi një paraqitje të mrekullueshme, duke krijuar epërsi 0-3, rezultat i cili do ta dërgonte ndeshjen në vazhdime. Dhe kur të gjithë menduam se ndeshja do të shkonte në vazhdime, Michael Oliver, gjyqtari kryesor i ndeshjes, akordoi penallti për madrilenët në minutat shtesë të ndeshjes pas një rrëzimi të Vasquez në zonën e rrezikshme të italianëve. Ky vendim i gjyqtarit solli tensione të mëdha në fushë, gjë që rezultoi me përjashtimin e portierit Buffon për shkak të ankesave ndaj gjyqtarit, ndërsa diskutimet vazhduan edhe pas ndeshjes, pasi që përsëritjet televizive lënë shumë pikëpyetje në lidhje me faktin se a ishte vendimi i gjyqtarit i drejtë apo jo.

SKEMA DREJT FINALES

Gjithsesi, nga pika e bardhë u tregua i saktë Cristiano Ronaldo, për ta dërguar kështu skuadrën e tij në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Pas Liverpoolit, Romës e Bayernit, Reali bëhet gjysmëfinalisti i katërt i Champions Leagues sivjet.TË PAMPOSHTURIT NË VEND

Liria, Drita e Gjilani - një të përbashkët

BOROZANI/ A. P.

11 April, 2018 @14:03

Tre skuadra të Superligës me një të përbashkët, që i bën ata të pamposhtur në ndeshje si vendas. Liria,…

TE GJILANI

Dorëhiqet Arbnor Morina

BOROZANI/ A. P.

10 April, 2018 @22:51

Gjilani aktualisht ka mbetur pa trajner. Kjo, pasi që Arbnor Morina, trajner i deritashëm i ekipit ka dhënë dorëheqje për…

1/4: ROMA - BARCELONA

Si gladiatorë, Roma deklason Barcelonën

10 April, 2018 @22:34

Në ndeshjen që nuk mori vëmendje sa duhet për shkak të fitores 4-1 të Barcelonës në takimin e parë, Roma…

1/4: CITY - LIVERPOOL

Salah e Firmino, rrënojnë Cityn

10 April, 2018 @22:33

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, u dërgua në tribuna pas ankesave ndaj referit, ndërsa Liverpool përmbysi shpresat në Etihad,…

SPOX

Shënjestër e Liverpoolit!

10 April, 2018 @16:47

Lajmi që vjen nga Austria, mund të befasojë, por duket të jetë i vërtetë, pasi që ekipi nuk e mohoi…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League