Të gjitha lajmet

SPURS

Kane nuk lëviz

Kane nuk lëviz

8 June, 2018 @18:00

Harry Kane do të mbetet te Spurs!

Sulmuesi anglez ka nënshkruar kontratë të re 6-vjeçare me klubin londinezo-verior, për të shuar kështu të gjithë zërat për një largim të mundshëm të tij.

Me kontratën e re, që e mban sulmuesin te Spurs deri në vitin 2024, Kane thuhet se do të përfitojë afro 200 mijë funte në javë, gati dyfish më shumë se që fitonte deri tash.

Përveç Kanet, Tottenhami ka konfirmuar që do ta vazhdojë bashkëpunimin edhe me trajnerin Pochettino, teksa kontrata të reja po përgatiten edhe për mesfushorët Eriksen e Alli.EDVAN BAKAJ TE DRITA

Drita zyrtarizon portierin e deritashëm të Lirisë

BOROZANI/ A. P.

8 June, 2018 @17:08

Drita nënshkruan edhe me portierin e deritashëm të Lirisë, Edvan Bakaj. Tiranasi që mbrojti në stinorin 2017/18 portën e…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Gent Musa 17 vjeç zyrtarizohet te Llapi

Foto: KFLlapi/fb

8 June, 2018 @14:41

Futbollisti i ri dhe që shihet si lojtar perspektiv, Gent Musa, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Llapit.…

PREMIER LEAGUE

Pushim dimëror edhe në Premier League

Foto: Squawka

8 June, 2018 @14:34

Që nga sezoni 2019/2020, edhe Premier League do të ketë pushim dimëror. Lajmi u konfirmua sot nga faqja zyrtare e…

PËRFORCIMI I RADHËS

Ardian Hoti te Llapi

Foto: KFKek/fb

7 June, 2018 @17:16

I shpallur kampion në Ligë të Parë me KEK-un 2017/18 dhe siguroi Superligën. Ai do të luajë përsëri në Superligë,…

KAMPIONI TRANSFERON

Drita kthen Shalën në Kosovë

Foto: DritaFC/fb

7 June, 2018 @17:05

Në dy vitet e fundit ishte duke luajtur si mbrojtës i Laçit në Kategorinë Superiore, me të cilët këtë stinor…

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1974

Fotot: GoogleImages/GettyImages/DPA

7 June, 2018 @16:27

Edhe titulli i dytë i Gjermanisë Perëndimore do të vinte kundër njërit nga ekipet më të mira në historinë e…

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1990

Foto: GoogleImages/Getty Images/

7 June, 2018 @16:10

Ishulli i Korsikës, ndonëse është pjesë e Francës politikisht, ka ekip përfaqësues të vetin. Që nga viti 1967 kanë zhvilluar…

ASHLEY COLE

38 vjeçari Cole në Championship

Foto: DerbyCounty/fb

21 January, 2019 @21:40

Mbrojtësi 38 vjeçar që aktualisht ishte lojtar i lirë pasi që u nda me LA Galaxyn në tetor të vitit…

JAN SIEWERT

Trajneri i ekipit të dytë të Dortmundit, në Premier Ligë

21 January, 2019 @21:12

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, ekipi që po kërkon mbijetesën në Premier Ligë këtë stinor, Huddersfield Town,…

ALVARO MORATA

Chelsea arrin marrëveshje me Atleticon

21 January, 2019 @16:59

Procesi i shit-blerjes së sulmuesve në Milan, Chelsea dhe Atletico Madrid si duket po i afrohet fundit. Chelsea thuhet…

HUDDERSFIELD TOWN - MANCHESTER CITY

City klinik ndaj H’fieldit që vuan për pikë

Foto: premierleague.com

20 January, 2019 @16:23

E gjashta fitore me radhë e Manchester Cityt në të gjitha garat, derisa 2019-shi vazhdon perfekt për Josep Guardiolën dhe…

ARSENAL - CHELSEA

Arsenal rindez luftën për katërshe

Foto: premierleague.com

19 January, 2019 @21:10

Me fitoren e madhe të Arsenalit sot ndaj Chelseat, lufta për të zënë vend në katërshen kryesore të Premier Ligës…

Të gjitha lajmet nga Premier League