Të gjitha lajmet

PREMIER LEAGUE

Pushim dimëror edhe në Premier League

Foto: Squawka

Pushim dimëror edhe në Premier League

8 June, 2018 @14:34

Që nga sezoni 2019/2020, edhe Premier League do të ketë pushim dimëror.

Lajmi u konfirmua sot nga faqja zyrtare e Premier Leagues, ndërsa për dallim nga ligat e tjera, pushimi dimëror në Premier League nuk do të jetë në periudhën e Krishtlindjes.

Pushimi në Premier League do të jetë dy-javor dhe do të bëhet në muajin shkurt, ndërsa kalendari i ndeshjeve do të rikonstruktohet për t’iu përshtatur pushimit të muajit shkurtit.PËRFORCIMI I RADHËS

Ardian Hoti te Llapi

Foto: KFKek/fb

7 June, 2018 @17:16

I shpallur kampion në Ligë të Parë me KEK-un 2017/18 dhe siguroi Superligën. Ai do të luajë përsëri në Superligë,…

KAMPIONI TRANSFERON

Drita kthen Shalën në Kosovë

Foto: DritaFC/fb

7 June, 2018 @17:05

Në dy vitet e fundit ishte duke luajtur si mbrojtës i Laçit në Kategorinë Superiore, me të cilët këtë stinor…

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1974

Fotot: GoogleImages/GettyImages/DPA

7 June, 2018 @16:27

Edhe titulli i dytë i Gjermanisë Perëndimore do të vinte kundër njërit nga ekipet më të mira në historinë e…

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1990

Foto: GoogleImages/Getty Images/

7 June, 2018 @16:10

Ishulli i Korsikës, ndonëse është pjesë e Francës politikisht, ka ekip përfaqësues të vetin. Që nga viti 1967 kanë zhvilluar…

FIFA RANKING - JUNE 2018

2 humbje, 2 pozita mëposhtë

Foto: FSHF

7 June, 2018 @15:59

Shqipëria nuk ka pësuar shumë në renditjen mujore të FIFAs të publikuar sot. Kombëtarja që u mposht në dy…

FIFA RANKING - JUNE 2018

Ngritje rekorde e Kosovës

BOROZANI/G.P.

7 June, 2018 @15:41

Kosova është ngritur për 11 pozita në renditjen e re të publikuar të FIFAs, sot. Përfaqësuesja e Kosovës ka…

ASHLEY COLE

38 vjeçari Cole në Championship

Foto: DerbyCounty/fb

21 January, 2019 @21:40

Mbrojtësi 38 vjeçar që aktualisht ishte lojtar i lirë pasi që u nda me LA Galaxyn në tetor të vitit…

JAN SIEWERT

Trajneri i ekipit të dytë të Dortmundit, në Premier Ligë

21 January, 2019 @21:12

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, ekipi që po kërkon mbijetesën në Premier Ligë këtë stinor, Huddersfield Town,…

ALVARO MORATA

Chelsea arrin marrëveshje me Atleticon

21 January, 2019 @16:59

Procesi i shit-blerjes së sulmuesve në Milan, Chelsea dhe Atletico Madrid si duket po i afrohet fundit. Chelsea thuhet…

HUDDERSFIELD TOWN - MANCHESTER CITY

City klinik ndaj H’fieldit që vuan për pikë

Foto: premierleague.com

20 January, 2019 @16:23

E gjashta fitore me radhë e Manchester Cityt në të gjitha garat, derisa 2019-shi vazhdon perfekt për Josep Guardiolën dhe…

ARSENAL - CHELSEA

Arsenal rindez luftën për katërshe

Foto: premierleague.com

19 January, 2019 @21:10

Me fitoren e madhe të Arsenalit sot ndaj Chelseat, lufta për të zënë vend në katërshen kryesore të Premier Ligës…

Të gjitha lajmet nga Premier League