Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

Foto: prishtinafc.com

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit


6 July, 2021 @13:05

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, gjatë konferenës për shtyp dje në prag të përballjes debutuese të bardhekaltërve në Champions League ndaj Ferencvarosit ndër të tjera ka bërë të ditur edhe më të rrezikshmit e kundërshtarit.

Trajneri shkupjan gjithashtu ka theksuar se ekipi i tij mëton të shënojë gol dhe duke ditur forcën e mbrojtjes së Prishtinës, beson që t’i shkaktojë telashe të mëdha kundërshtarit, edhe pse ata janë favorit absolut para ndeshjes.

“E kemi analizuar Ferencvarosin dhe e dimë çfarë kundërshtari kemi përpara. Mirëpo, ne nuk kemi ardhur këtu me flamur të bardhë. Kam besim te lojtarët dhe besoj në rezultat pozitiv, duke shpresuar që trajneri i ri i skuadrës hungareze të mos jetë adaptuar ende në ekip,” ka thënë ndër të tjera Ramadani.

“Vëmendje kryesore duhet t’i kushtohet portierit kundërshtar dhe lojtarëve si Myrto Uzuni e Tokmac - këta janë lojtarë që do të mund të bëjnë dallimin në ndeshje,” ka theksuar shkupjani.

“Gjithsesi me ndonjë barazim do të isha shumë i kënaqur, por ndonjëherë edhe kjo është vështirë e arritshme po nuk shënove gol. Thjesht, qëllimi ynë nesër është të shënojmë një gol. Dhe, duke i besuar shumë mbrojtjes sime, dhe po ia dolëm të shënojmë gol, atëherë jam i sigurt që kundërshtarit do të ia vështirësojmë shumë punët”, ka thënë Ramadani.

Ndeshja Ferencvaros - Prishtina luhet sot në Budapest duke nisur në ora 18:00. Referët e ndeshjes janë nga Skocia, me David Munro, kryesor.


UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

COPA AMERICA 2021

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

International

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

06/07/21 @ 08:55

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sot në ndeshjen historike

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sot në ndeshjen historike

06/07/21 @ 08:49

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sot në ndeshjen historike

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sot në ndeshjen historike

06/07/21 @ 08:49

ZYRTARE

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

05/07/21 @ 14:36

LLAPI

Llapi rrëmben mbrojtësin nga kundërshtari i Conference Leagues

Conference League/FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben mbrojtësin nga kundërshtari i Conference Leagues

02/07/21 @ 18:58

SUPERLIGA

Pas 3 sezonave, Carioca largohet nga Nikli

FFK Superliga/Transfere

Pas 3 sezonave, Carioca largohet nga Nikli

02/07/21 @ 16:52

SUPERLIGA dhe LIGA e PARË

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

FFK Superliga/FFK Liga e parë

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

02/07/21 @ 14:30

SUPERLIGA

Ballkani fillon stërvitjet të hënën

FFK Superliga

Ballkani fillon stërvitjet të hënën

02/07/21 @ 14:02

GJILANI

Gjilani në Maqedoni për fazën përgatitore

FFK Superliga

Gjilani në Maqedoni për fazën përgatitore

01/07/21 @ 21:51

PRISHTINA

Leutrim Kryeziu plotësisht i Prishtinës

FFK Superliga/Transfere

Leutrim Kryeziu plotësisht i Prishtinës

01/07/21 @ 13:20

DRENICA

Argjent Mustafa largohet nga Drenica

FFK Superliga

Argjent Mustafa largohet nga Drenica

01/07/21 @ 10:09


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga