Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Dita 26, gjysmëfinalja e parë


6 July, 2021 @8:57

Po i afrohemi fundit të evropianit. Kanë mbetur edhe tri ndeshje për t’u luajtur dhe sot luhet njëra prej tyre, gjysmëfinalja e parë e kampionatit.

Me fillim nga ora 21:00, sonte mes vete përballen Italia dhe Spanja. dy kundërshtarë mjaft të vjetër, që mes vete janë përballur plot herë, e këtë herë veten e gjejnë përballë në një gjysmëfinale të një kampionati evropian, ndonëse pak prej futbolldashësve parashikuan që këto dy shtete të arrijnë deri këtu.

SKEMA - EURO2020

Këto dy përfaqësuese, nëse përjashtojmë miqësoret dhe ndeshjet kualifikuese, së fundi në gara madhore janë ndeshur mes vete në 1/8 së EURO2016 (Italia e eliminonte Spanjën me rezultat 2-0), e para saj në finalen e EURO2012 (Spanja fitonte me rezultat të thellë 4-0), e këtë vit Italia e Spanja takohen në gjysmëfinale, fazë të cilën për ta kaluar pak më favorite llogaritet Italia.

Sa i përket lëndimeve, mungesë e madhe për Italinë në këtë ndeshje do të jetë i lënduari Spinazzola, që u lëndua në ndeshjen e kaluar ndaj Zvicrës, ndërkohë që italianëve i mungon edhe Florenzi. Te Spanja në dyshim është paraqitje e Sarabias.

Pritet të jetë një ndeshje mjaft e fortë, ndërkohë që fituesi i këtij dueli në finale do të takohet me fituesin e duelit mes Anglisë dhe Danimarkës, që zhvillohet një natë më vonë, të mërkurën mbrëma.


ZYRTARE

Kukësi zyrtarizon përforcimin nga Brazili

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Kukësi zyrtarizon përforcimin nga Brazili

05/07/21 @ 15:58

ZYRTARE

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

05/07/21 @ 14:36

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

SUPERLIGA TURKE

Mario Balotelli afër Superligës Turke

International

Mario Balotelli afër Superligës Turke

04/07/21 @ 23:01

LIGUE 1

PSG po përgatitet për zyrtarizimin e 3 yjeve

Ligue 1/Transfere

PSG po përgatitet për zyrtarizimin e 3 yjeve

04/07/21 @ 22:56

LIGA e PARË

Një largim te Flamurtari

FFK Liga e parë

Një largim te Flamurtari

04/07/21 @ 20:04

DREJT EURO 2024

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

09/10/22 @ 21:18

SHORTI PËR KUALIFIKUESET DREJT EURO 2024

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

09/10/22 @ 12:08

TRANSMETIMI

EURO 2024: Shorti direkt

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti direkt

09/10/22 @ 12:04

PARA SHORTIT PËR EURO 2024

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

Evropiani/Kosova

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

07/10/22 @ 23:53

FLET PËRZGJEDHËSI

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

27/09/22 @ 23:36

VAZOT PËR EURO 2024

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

27/09/22 @ 23:26

FINALISSIMA: ITALIA-ARGJENTINA

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

Evropiani/International/Copa America

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

01/06/22 @ 22:53

WEMBLEY

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

Evropiani/International/Copa America

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

01/06/22 @ 20:15

KANDIDATURA E RE

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

Evropiani

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

07/02/22 @ 11:56

EURO 2024

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

Evropiani

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

05/10/21 @ 20:57


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani