Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë


6 July, 2021 @12:44

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, në konferencën për shtyp para ndeshjes gjysmëfinale të EURO2020 ndaj Spanjës ka thënë se do të jetë vështirë kalimi tutje i ekipit të tij, pasi që Spanja ka trajner tepër të mirë dhe lojtarë të mirë.

Shkurt, ai ka treguar se ndeshja nuk do të jetë e njëjtë në asnjë mënyrë me atë të kaluarën.

“Do të jetë vështirë. Edhe pse Spanja nuk është Belgjikë, do të jetë vështirë. Nuk do të jetë ndeshje e njëjtë nëse e krahasoni me të tjerat. Kjo përballje do të ketë vështirësitë e veta, që vinë nga e kaluara. Spanja ka qenë e jashtëzakonshme me vite të tëra, pa marrë parasysh që tash kanë ndërrime në skuadër dhe duken më të ri. Kanë një trajner tepër të mirë dhe lojtar shumë të dalluar,” ka thënë Mancini.

RRUGËTIMI I ITALISË

Italia po llogaritet si më e mira ndër kohë me lojën që po e bën nën drejtimin e Mancinit. Mirëpo, përballja ndaj Spanjës pritet të jetë krejt tjetër, për shkak të lojës së spanjollëve me dominim në posedim.

E kush do të shkojë në finale, kuptohet sonte në përballjen që nis prej orës 21:00 në Wembley të Londrës.


EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

COPA AMERICA 2021

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

International

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

06/07/21 @ 08:55

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sot në ndeshjen historike

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sot në ndeshjen historike

06/07/21 @ 08:49

TRANSFERE

Hakimi ikë për në Paris

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi ikë për në Paris

05/07/21 @ 20:30

TRANSFERE

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

Serie A/La Liga/Transfere

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

05/07/21 @ 20:00

MEDIA TALK

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

Premier League/Serie A/International/Transfere

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

05/07/21 @ 18:43

KEK-u

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

FFK Liga e parë

Faruk Statovci në krye të KEK-ut

05/07/21 @ 17:48

ZYRTARE

Kukësi zyrtarizon përforcimin nga Brazili

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Kukësi zyrtarizon përforcimin nga Brazili

05/07/21 @ 15:58

ZYRTARE

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

05/07/21 @ 14:36

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

EURO 2020

Lukaku: Donnarumma është një burrë i vogël

Evropiani

Lukaku: Donnarumma është një burrë i vogël

04/07/21 @ 16:57

EURO 2020

Caktohen gjysmëfinalistët në EURO 2020

Evropiani

Caktohen gjysmëfinalistët në EURO 2020

03/07/21 @ 23:33

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina - Anglia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Ukraina - Anglia

03/07/21 @ 23:17

UKRAINA - ANGLIA

Anglia shpërthen ndaj Ukrainës, bëhet gjysmëfinalistja e fundit

Evropiani

Anglia shpërthen ndaj Ukrainës, bëhet gjysmëfinalistja e fundit

03/07/21 @ 22:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Danimarka

Evropiani

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Danimarka

03/07/21 @ 22:08

1/4: REPUBLIKA ÇEKE - DANIMARKA

Vazhdon ëndrra daneze, arrihet gjysmëfinalja

Evropiani

Vazhdon ëndrra daneze, arrihet gjysmëfinalja

03/07/21 @ 20:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ukraina - Anglia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Ukraina - Anglia

03/07/21 @ 19:41

ITALIA

Përfundon EURO 2020 për Spinazzolan

Evropiani

Përfundon EURO 2020 për Spinazzolan

03/07/21 @ 18:34

11-SHET

Formacionet zyrtare: Republika Çeke - Danimarka

Evropiani

Formacionet zyrtare: Republika Çeke - Danimarka

03/07/21 @ 16:41


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani