Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve


Teksti: FFK

6 July, 2021 @12:59

Për herë të parë që nga anëtarësimi i FFK-së në UEFA e FIFA gjyqtarët kosovarë do të ndajnë drejtësinë në garën elitare të futbollit evropian – Liga e Kampionëve.

Është gjyqtari Genc Nuza, me asistentët Fatlum Berisha e Bujar Selimi, si dhe gjyqtarin e katërt, Dardan Çaka, të cilët janë deleguar nga UEFA për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen e raundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve, ndërmjet skuadrës kampione të Kroacisë, Dinamo Zagreb dhe kampionit të Islandës, Valur.

Kjo ndeshje zhvillohet të mërkurën, në orën 20:00, në stadiumin “Maksimir” në Zagreb.

Kjo do të jetë një mundësi e mirë për gjyqtarët tanë që ta dëshmojnë profesionalizmin e tyre dhe të avancojnë tutje, duke pasur parasysh faktin se do të vëzhgohen nga njëri prej kontrollorëve më të vlerësuar në UEFA, slloveni Darko Çeferin, i cili ka qenë kontrollor i gjyqtarëve në tri ndeshje në EURO 2020.


LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sot në ndeshjen historike

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sot në ndeshjen historike

06/07/21 @ 08:49

COPA AMERICA 2021

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

International

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

06/07/21 @ 08:55

TRANSFERE

Hakimi ikë për në Paris

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi ikë për në Paris

05/07/21 @ 20:30

MEDIA TALK

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

Premier League/Serie A/International/Transfere

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

05/07/21 @ 18:43

TRANSFERE

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

Serie A/La Liga/Transfere

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

05/07/21 @ 20:00

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sot në ndeshjen historike

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sot në ndeshjen historike

06/07/21 @ 08:49

ZYRTARE

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Lokomotiva Zagreb prezanton Arbër Hoxhën

05/07/21 @ 14:36

LLAPI

Llapi rrëmben mbrojtësin nga kundërshtari i Conference Leagues

Conference League/FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben mbrojtësin nga kundërshtari i Conference Leagues

02/07/21 @ 18:58

SUPERLIGA

Pas 3 sezonave, Carioca largohet nga Nikli

FFK Superliga/Transfere

Pas 3 sezonave, Carioca largohet nga Nikli

02/07/21 @ 16:52

SUPERLIGA dhe LIGA e PARË

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

FFK Superliga/FFK Liga e parë

FFK gati për shortin e edicionit 2021/22

02/07/21 @ 14:30

SUPERLIGA

Ballkani fillon stërvitjet të hënën

FFK Superliga

Ballkani fillon stërvitjet të hënën

02/07/21 @ 14:02

GJILANI

Gjilani në Maqedoni për fazën përgatitore

FFK Superliga

Gjilani në Maqedoni për fazën përgatitore

01/07/21 @ 21:51

PRISHTINA

Leutrim Kryeziu plotësisht i Prishtinës

FFK Superliga/Transfere

Leutrim Kryeziu plotësisht i Prishtinës

01/07/21 @ 13:20

DRENICA

Argjent Mustafa largohet nga Drenica

FFK Superliga

Argjent Mustafa largohet nga Drenica

01/07/21 @ 10:09

SUPERLIGA

Edhe Xhaka lojtar i lirë

FFK Superliga/Transfere

Edhe Xhaka lojtar i lirë

30/06/21 @ 22:16


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga