Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Nuk do të ketë dominim


6 July, 2021 @12:52

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique, që u kritikua për përzgjedhjen e tij finale të lojtarëve drejt EURO2020 tashmë ka arritur gjysmëfinalen e garës.

Përkundër një starti jo bindës, spanjollët kanë treguar se duke insistuar mund të arrijnë te rezultati dhe më e rëndësishmja, nuk u përulën ndaj Kroacisë që arriti t’ua barazojë rezultatin prej 3-1 në 3-3 për të çuar ndeshjen në vazhdime.

Sidoqoftë, sa i përket përballjes ndaj Italisë, Enrique ka thënë se Spanja edhe pse njihet për dominim në posedim topi, kësaj radhe nuk i dihet.RRUGËTIMI DREJT FINALES

“Nuk mendoj se të dy do të dominojmë. Do të jetë interesant të shihet kush e fiton këtë duel. Përkundër mungesave, Italia ka treguar se është ekip i vërtetë. Ata mbrohen dhe sulmojnë bashkë. Përdorin presing të lartë, që më parë ka qenë e pa imagjinueshme për Italinë. Tash ata janë të fortë në disa mënyra të lojës, që do të thotë se ndeshja me të vërtetë do të jetë interesante. Të dyja skuadrat do të kenë momentet e tyre në këtë ndeshje,” ka thënë Enrique në konferencë për shtyp para ndeshjes.

Spanja, e rifreskuar në skuadër dhe për herë të parë në histori pa asnjë lojtar të Real Madridit është duke kërkuar finalen e parë të garës pas trofeut të fituar nga ata në EURO 2012. Kujtojmë, Spanja është fituesja më e shpeshtë në histori të EUROs (3) ndërsa është i vetmi shtet që ka arritur ta fitojë atë dy herë radhazi (2008 dhe 2012).


ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

COPA AMERICA 2021

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

International

Neymar shkëlqen,  Paqueta vendos - Brazili në finale

06/07/21 @ 08:55

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sot në ndeshjen historike

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sot në ndeshjen historike

06/07/21 @ 08:49

TRANSFERE

Hakimi ikë për në Paris

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi ikë për në Paris

05/07/21 @ 20:30

TRANSFERE

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

Serie A/La Liga/Transfere

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

05/07/21 @ 20:00

DREJT EURO 2024

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

09/10/22 @ 21:18

SHORTI PËR KUALIFIKUESET DREJT EURO 2024

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

09/10/22 @ 12:08

TRANSMETIMI

EURO 2024: Shorti direkt

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti direkt

09/10/22 @ 12:04

PARA SHORTIT PËR EURO 2024

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

Evropiani/Kosova

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

07/10/22 @ 23:53

FLET PËRZGJEDHËSI

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

27/09/22 @ 23:36

VAZOT PËR EURO 2024

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

27/09/22 @ 23:26

FINALISSIMA: ITALIA-ARGJENTINA

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

Evropiani/International/Copa America

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

01/06/22 @ 22:53

WEMBLEY

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

Evropiani/International/Copa America

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

01/06/22 @ 20:15

KANDIDATURA E RE

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

Evropiani

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

07/02/22 @ 11:56

EURO 2024

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

Evropiani

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

05/10/21 @ 20:57


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani