Të gjitha lajmet

SERIE A

Konfirmohet: Shtyhet ndeshja Lazio-Milan

Foto: football-italia.net

Konfirmohet: Shtyhet ndeshja Lazio-Milan

10 September, 2017 @12:15

Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, me shiun që ka bllokuar rrugët e Romës, ka shkaktuar probleme me energjinë elektrike dhe me transportin publik, ndeshja Lazio-Milan është detyruar të shtyhet.

Vendimi u bë zyrtar para pak minutave, ndërsa konfirmimi për datën e re të ndeshjes do të bëhet publik më vonë.

Për të njëjtën arsye mbrëmë u detyrua të shtyhet edhe ndeshja Sampdoria-Roma.



BARCELONA - ESPANYOL

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

9 September, 2017 @22:39

Një hat-trick i Messit dhe nga një gol nga Pique e Suarez ishin më tepër se të mjaftueshëm që Barcelona…

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Shkëmbi: Ndeshje e dobët nga ne, gabuam kur nuk duhej

Foto: BOROZANI

9 September, 2017 @22:28

Pas humbjes së dytë sezonale me Lirinë, kjo ishte deklarata e kryetrajnerit Bledi Shkëmbi, njofton prishtinafc.com: “Mendoj që ishte ndeshje…

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Dallku: Me rëndësi tri pikët, e përgëzoj skuadrën

Foto: BOROZANI

9 September, 2017 @22:24

Përveç kryetrajnerit Thaqi, deklaratë për prishtinafc.com dha edhe Armend Dallku, autori i golit të fitores. “Uhff, një uhff e…

PAS NDESHJES PRISHTINA - LIRIA

Thaqi: E përgëzoj Dallkun, i kënaqur me fitoren

9 September, 2017 @22:17

Pas fitores ndaj Lirisë, kjo është deklarata e Arsim Thaqit, kryetrajnerit të Prishtinës, njofton prishtinafc.com: “Ishte kjo ndeshja më…

SHQIP

Kololli shënon dhe mposht Baselin e Xhakës

9 September, 2017 @21:44

Me rezultat 1-2 është mbyllur dueli mes Baselit të Taulant Xhakës dhe Lausannes së Benjamin Kolollit, ndërsa ky i dyti…

MEDIA TALK

Zbardhet, pse Hysaj s’shkoi te Chelsea në verë

18 December, 2018 @14:22

Agjenti i mbrojtësit shqiptar të Napolit Elseid Hysaj, Mario Giuffredi, ka treguar arsyen e moskalimit të lojtarit te Chelsea gjatë…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Ibra përgjigjet me stil për kthimin në futbollin evropian

17 December, 2018 @22:13

Superylli suedez i futbollit, Zlatan Ibrahimovic, është përgjigjur me stil lidhur me përfoljet që ai do të mund të kthehet…

CAS

Milan para suspendimit nga garat evropiane

Foto: europaleague/fb

14 December, 2018 @15:03

Skuadra e Milanit, që dje u eliminua nga Europa Liga pas disfatës nga Olympiacos, pritet të suspendohet nga garat evropiane.…

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

Të gjitha lajmet nga Serie A