Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARISHT

Caktohet grupi i Kosovës për kualifikimet drejt “Rusia 2018”

Caktohet grupi i Kosovës për kualifikimet drejt “Rusia 2018”


9 June, 2016 @20:38

Pas pranimit në UEFA dhe FIFA, vjen edhe një lajm pozitiv për Kosovën.

Përfaqësuesja më e re e njohur zyrtarisht nga institucionet më të larta të futbollit do të jetë pjesë e kualifikimeve për Botërorin 2018, i cili zhvillohet në Rusi.

Kosova do të jetë pjesë e Grupit I, aty ku bën pjesë Kroacia, Islanda, Turqia, Finlanda dhe Ukraina.

GRUPET DREJT RUSIA2018


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja