Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U17

Kosova U17 mposhtet minimalisht nga Sllovenia U17

Foto: FFK

Kosova U17 mposhtet minimalisht nga Sllovenia U17


9 October, 2021 @12:55

Me humbje minimale 1-0 ka përfunduar ndeshja e dytë e Kosovës U17 në fazën e parë kualifikuese drejt Evropianit për grupmoshat U17.

Sot Kosova U17 u mposht nga Sllovenia U17, takim i cili prodhoi një gol dhe dy kartonë të kuq.

FORMACIONI STARTUES I KOSOVËS

Për Slloveninë U17 golin e fitores e shënoi futbollisti Ristic në minutën e 68’, ndërkohë që tre minuta para se ta shënonte golin, Sllovenia mbeti me 10 lojtarë në fushë pasi futbolli Kasalo u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Në minutën e 76’, Arjanit Fazlija i Kosovës gjithashtu u përjashtua pas dy kartonëve të verdhë dhe kështu të dyja skuadrat e mbyllën ndeshjen me nga 10 lojtarë në fushë.

Pas dy ndeshjeve të luajtura në Grupin 9 të fazës së parë kualifikuese drejt Kampionatit Evropian, Kosova U17 ka 3 pikë. Sllovenia U17 ka 6 pikë, derisa Austria U17 e Ishujt Faroe U17 momentalisht janë pa pikë.

Ndeshjen e ardhshme djemtë e Kosovës e luajnë pas 3 ditëve, më 12 tetor, ndaj Ishujve Faroe.


11-SHET

Formacioni zyrtar i Kosovës U17 kundër Sllovenisë

Kosova

Formacioni zyrtar i Kosovës U17 kundër Sllovenisë

09/10/21 @ 10:44

BILETAT PËR NDESHJEN KOSOVA-GJEORGJIA

Pikat e shitjes së biletave për Kosova-Gjeorgjia

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Pikat e shitjes së biletave për Kosova-Gjeorgjia

08/10/21 @ 23:36

NGA KONFERENCA

Reja tregon kur e vendos 11-shen

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Reja tregon kur e vendos 11-shen

08/10/21 @ 23:15

NGA KONFERENCA

Challandes: Ta konfirmojmë formën e shtatorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Challandes: Ta konfirmojmë formën e shtatorit

08/10/21 @ 23:01

PARA DUELIT

Me energji para duelit tepër të rëndësishëm

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Me energji para duelit tepër të rëndësishëm

08/10/21 @ 22:50

PARA NDESHJES

Gjithçka gati, ndeshja pritet me entuziazëm

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Gjithçka gati, ndeshja pritet me entuziazëm

08/10/21 @ 22:39

NISEN

Dardanët fluturojnë drejt Suedisë

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Dardanët fluturojnë drejt Suedisë

08/10/21 @ 10:31

PARALAJMËRIMI

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

13/10/21 @ 11:13

KOSOVA - GJEORGJIA

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

12/10/21 @ 23:13

KOSOVA - GJEORGJIA

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

12/10/21 @ 22:39

KOSOVA

Muharrem Sahiti konfirmon miqësoren e muajit të ardhshëm

Kosova/International

Muharrem Sahiti konfirmon miqësoren e muajit të ardhshëm

12/10/21 @ 20:32

KOSOVA U21

Kosova U21 e pafuqishme për Çekinë U21

Kosova/International

Kosova U21 e pafuqishme për Çekinë U21

12/10/21 @ 19:49

KOSOVA - GJEORGJIA

Kosova - Gjeorgjia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova - Gjeorgjia, 11-shet startuese

12/10/21 @ 19:25

KOSOVA U17

Kosova U17 fiton, kalon në Elite Round

Kosova/International

Kosova U17 fiton, kalon në Elite Round

12/10/21 @ 17:30

KOSOVA U19

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë

Kosova/International

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë

12/10/21 @ 16:58

KOSOVA U21

Çekia U21 - Kosova U21, formacionet startuese

Kosova/International

Çekia U21 - Kosova U21, formacionet startuese

12/10/21 @ 16:42

KOSOVA U17

Kosova U17 - Ishujt Faroe U17, formacionet startuese

Kosova/International

Kosova U17 - Ishujt Faroe U17, formacionet startuese

12/10/21 @ 13:59


 
Të gjitha lajmet nga Kosova