Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina


9 May, 2021 @13:59

Trajneri spanjoll i Arsenalit, Mikel Arteta, është cituar të ketë thënë se pronari i klubit duhet të shpenzojë këtë verë mirë, ashtu që ekipi të jetë në garë me kryesuesit e ligës.

“Koha për t’iu bashkangjitur është tash. Ky është trendi, kaluan disa vite, por tashmë po vërehet dallimi. Nëse margjina e cilësisë ngritet, distanca për kapjen e ekipeve tjera do të bëhet më e madhe dhe atëherë do të jetë vonë për t’iu bashkangjitur valles,” ka thënë Arteta.

Krejt kjo vjen pas distancën mes TOP klubeve në Premier Ligë dhe të tjerave po ngritet dhe Arsenal mund të mbes prapa tyre.

The Gunners janë aktualisht të dhjetit në renditje në pamundësi për të dalë në gara evropiane për herë të parë pas rreth 15 vitesh!

“Ekipit i duhen ndërrime. Edhe ashtu kishte ndërrime në dhjetor, por tash na duhen të mëdha. Gjërat kanë ndryshuar dhe pronarët janë pranë nesh për të na përkrahur,” është cituar spanjolli nga the Sun sot.


MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

PRISHTINA - FERONIKELI

Titulli dhe mbijetesa, në “Fadil Vokrri”

FFK Superliga

Titulli dhe mbijetesa, në “Fadil Vokrri”

09/05/21 @ 11:59

DRITA - BALLKANI

Kampioni ndaj kandidatit për titull, derbi që mund të vendos shumëçka

FFK Superliga

Kampioni ndaj kandidatit për titull, derbi që mund të vendos shumëçka

09/05/21 @ 11:34

LLAPI - BESA

Llapi llogarit në fitore pë sigurim mbijetese

FFK Superliga

Llapi llogarit në fitore pë sigurim mbijetese

09/05/21 @ 11:09

TREPÇA'89 - GJILANI

5 ndeshje pa fitore, Trepça’89 kërkon këndelljen

FFK Superliga

5 ndeshje pa fitore, Trepça’89 kërkon këndelljen

09/05/21 @ 11:06

ARBËRIA - DRENICA

Duel direkt për rehati të përkohshme

FFK Superliga

Duel direkt për rehati të përkohshme

09/05/21 @ 11:01

ARSENAL 3-1 WBA

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

Premier League

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

09/05/21 @ 22:26

ASTON VILLA 1-3 UNITED

Manchester United përforcon pozitën e dytë

Premier League

Manchester United përforcon pozitën e dytë

09/05/21 @ 17:10

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

LIVERPOOL 2-0 SOUTHAMPTON

6 pikë larg, kampioni s’gabon

Premier League

6 pikë larg, kampioni s’gabon

08/05/21 @ 23:24

CITY 1-2 CHELSEA

Chelsea shtyen festën e Cityt

Premier League

Chelsea shtyen festën e Cityt

08/05/21 @ 20:17

SHEFFIELD UNITED 0-2 CRYSTAL PALACE

Crystal Palace vulos PremierLigën

Premier League

Crystal Palace vulos PremierLigën

08/05/21 @ 19:01

LEEDS 3-1 TOTTENHAM

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

Premier League

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 16:34

LEICESTER 2-4 NEWCASTLE

Humb Leicester, rrezikon Ligën e Kampionëve

Premier League

Humb Leicester, rrezikon Ligën e Kampionëve

07/05/21 @ 23:47

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03


 
Të gjitha lajmet nga Premier League