Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RIVALET E KOSOVES

Ku qëndrojnë rivalët e Kosovës të miqësoreve të Antalyas?

Ku qëndrojnë rivalët e Kosovës të miqësoreve të Antalyas?


28 April, 2021 @14:26

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi dje pas mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv (KE) ka bërë të ditur se ka arritur që të aranzhojë edhe dy miqësore për muajin qershor.

Pas miqësoreve që do t’i zhvillojë në Prishtinë me San Marinon dhe Kazakistanin, ku pritet të jenë lojtarët e zakonshëm që ftohen, ekspedita e kombëtares do të udhëtojë në Antalya të Turqisë më 5 qershor, ku do të ketë miqësore me dy kombëtare që s’ka zhvilluar ndeshje ende dhe janë të ulëta në renditjen e FIFAs.

Aty Kosova do të paraqitet me futbollistë kryesisht të Superligës së Kosovës, ndërsa datat dhe ora e këtyre ndeshjeve nuk janë bërë të ditura.

Përndryshe Gambia është e renditur në pozitën e 152 në FIFA, ndërsa Komoros në pozitën e 131-të.

Derisa Gambia është në pjesën Perëndimore të Afrikës, Komoros është grup ishujsh në juglindje të Afrikës, mes Madagaskarit dhe Mozambikut.

Gambia lojtarin më të dalluar aktualisht e ka Assan Ceesay që luan në Zurich, ndërsa ka edhe disa lojtarë që luajnë në Sampdoria (Colley), Livorno (Bobb) dhe Bologna (Barrow).

Në anën tjetër, Komorosi thuajse tërë kombëtaren e ka që luan në ligat e ndryshme të Francës, por asnjëri në Ligue 1. Futbollistët më i dalluar të tyre janë Ben Nabouhane 24-vjeçar që luan në Serbi për Crvena Zvezdën dhe Youssouf M’Changama që luan te Guingampi.


PRISHTINA - TREPÇA'89

Oto John rikthehet, Prishtina kërkon fitore ndaj Trepçës’89

FFK Superliga

Oto John rikthehet, Prishtina kërkon fitore ndaj Trepçës’89

28/04/21 @ 09:54

BALLKANI - LLAPI

Lideri nis seritë finale për titull

FFK Superliga

Lideri nis seritë finale për titull

28/04/21 @ 09:31

GJILANI - DRENICA

Drenica kërkon fitoren e parë ndaj Gjilanit

FFK Superliga

Drenica kërkon fitoren e parë ndaj Gjilanit

28/04/21 @ 09:26

BESA - DRITA

Drita kërkon rikthimin në krye të tabelës

FFK Superliga

Drita kërkon rikthimin në krye të tabelës

28/04/21 @ 09:21

AFËR ZGJEDHJEVE

Bekim Shotani shpallë kandidaturën për kryetar të FFK-së?

FFK Superliga

Bekim Shotani shpallë kandidaturën për kryetar të FFK-së?

28/04/21 @ 08:52

DISIPLINORJA

Kryetari, drejtori dhe përfaqësuesi i sigurisë i KF Liria në disiplinore

FFK Liga e parë

Kryetari, drejtori dhe përfaqësuesi i sigurisë i KF Liria në disiplinore

27/04/21 @ 23:34

VENDIMI I KD-së

Disiplinorja: Ballkani me terme “paushalle”

FFK Superliga

Disiplinorja: Ballkani me terme “paushalle”

27/04/21 @ 23:29

REAL MADRID 1-1 CHELSEA

Momenti magjik i Benzemasë ndal Chelsean në barazim

Champions League

Momenti magjik i Benzemasë ndal Chelsean në barazim

27/04/21 @ 23:01

VIDEO

Lojtarët e Kosovës urojnë 5 vjetorin e pranimit në UEFA me video

Përfaqësuesja

Lojtarët e Kosovës urojnë 5 vjetorin e pranimit në UEFA me video

03/05/21 @ 18:25

KUPA E BOTËS 2023

Hidhet shorti për Botërorin 2023, Kosova në grup me Shqipërinë

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Hidhet shorti për Botërorin 2023, Kosova në grup me Shqipërinë

30/04/21 @ 15:12

KOSOVA

FFK zyrtarizon 2 miqësoret me lojtarë të Superligës

Përfaqësuesja

FFK zyrtarizon 2 miqësoret me lojtarë të Superligës

27/04/21 @ 19:50

MIQESORET

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

23/04/21 @ 11:59

ZYRTARIZOHET MIQESORJA

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

23/04/21 @ 11:26

VIDEO

GOL! Rashica i shënon Dortmundit (Video)

Përfaqësuesja/Bundesliga

GOL! Rashica i shënon Dortmundit (Video)

18/04/21 @ 15:47

LEON DAJAKU

Reagon Dajaku, lë të hapur një derë për Kosovën

Përfaqësuesja

Reagon Dajaku, lë të hapur një derë për Kosovën

16/04/21 @ 23:22

MIQËSORE

Kosova U17 barazon përsëri me Bulgarinë U17

Përfaqësuesja

Kosova U17 barazon përsëri me Bulgarinë U17

16/04/21 @ 13:56

LEON DAJAKU

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

15/04/21 @ 22:19

MIQËSORE

Kosova U17 barazon me Bullgarinë U17

Përfaqësuesja

Kosova U17 barazon me Bullgarinë U17

15/04/21 @ 00:05


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja