Të gjitha lajmet

FERIZAJI-VITIA

Kuka e Misini, ngrisin Ferizajin

Pamje nga arkivi

Kuka e Misini, ngrisin Ferizajin

17 September, 2017 @19:14

Ferizaj
Vitia
Ferizaj 2 : 0 Vitia
Enis KUKA, Armend MISINI

Dy gola të shënuara në pjesë të parë të ndeshjes kanë mjaftuar që Ferizaji të shënojë fitoren e tretë të stinorit dhe të dalë në pozitë të tretë në Ligë të Parë. Enis Kuka dhe Armend Misini kanë shënuar nga një gol për bardhekaltërit e Ferizajit, ndërsa ekipi i tyre ka mposhtur 2-0 Vitinë sot. TABELA AKTUALE Barazimi i Trepçës në ndeshje me Dukagjinin, i ka konvenuar ferizajasve sot, pasi që këta kapën pozitën e tretë me 10 pikë të tubuara pas 5 xhirove, ndërsa kanë 5 më pak se lideri i pagabueshëm deri tash, KEK-u.

KOSOVA-KEK

KEK-u i pandalshëm

Lojtarët e KEK-ut pas fitores së sotme/ Foto: KF KEK

17 September, 2017 @19:06

Skuadra e KEK-ut nga Obiliqi ka shënuar sot edhe fitoren e pestë me radhë në Ligë të Parë të Kosovës…

TREPÇA89-GJILANI

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

17 September, 2017 @18:01

Gjilani i Arbnor Morinës ka vazhduar me rezultate të mira këtë stinor në Superligë, ndërsa sot viktimë e tyre ishte…

VËLLAZNIMI-FERONIKELI

Faton Maloku shpëton Niklin në Gjakovë

17 September, 2017 @17:56

Dueli ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit në Gjakovë ka përfunduar 0-0, ku ekipet ndanë pikët. Derisa në pjesën e parë rastet…

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 September, 2017 @17:30

Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot. Bardhekaltërit kanë mposhtur Drenicën në shtëpi, pas pjesës…

CHELSEA - ARSENAL

Pa gola në derbin e Londrës

Foto: Squawka

17 September, 2017 @16:25

Me tensione të zakonshme, me shumë raste për shënim, me një karton të kuq, por pa gola është mbyllur derbi…

SHQIP NË BOTË

Lëndohet Amir Abrashi

17 September, 2017 @16:03

Në takimin që Freiburgu po e luan momentalisht ndaj Leverkusenit, nga loja në minutën e 28' është larguar Amir Abrashi.…

TREPÇA '89 - GJILANI

Trepça ‘89 - Gjilani, publikohen formacionet

17 September, 2017 @15:50

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës '89 e Gjilanit.

HOFFENHEIM-HERTHA

Hertha ndal Hoffenheimin

Foto: Hoffenheim Official

17 September, 2017 @15:41

Edhe pse Hoffenheim i Julius Nagelsmannit kishte mundësi që të mbetej në krye të klasifikimit bashkë me Hannoverin këtë xhiro,…

SASSUOLO - JUVENTUS

Super Dybala, Juve merr kreun

17 September, 2017 @14:17

Vazhdon super forma e argjentinasit Paulo Dybala! Me hat-trickun e shënuar sot, Dybala i dha fitore dhe njëkohësisht kreun kampionit…

DRITA - DRENICA

Dueli për ikje nga zona e barazhit

17 September, 2017 @14:11

Me fillim nga ora 16:00 në Gjilan, Drita e pret skuadrën e Drenicës. Të dyja skuadrat momentalisht kanë bilanc të…

JAVA E NËNTË

Liga e Parë s’pushon

12 October, 2018 @12:46

Me Superligën që pushon për shkak të ndeshjeve të kombëtareve, Liga e Parë e Kosovës në futboll vazhdon me ndeshjet…

VUSHTRRIA - ISTOGU

Istogu kthehet me pikë nga “Ferki Aliu”

7 October, 2018 @17:03

Pa fitues u mbyll dueli i zhvilluar sot mes Vushtrrisë dhe Istogut në "Ferki Aliu" të Vushtrrisë. Ishte skuadra vendase…

VËLLAZNIMI - ARBËRIA

Fitore minimale e Vëllaznimit

7 October, 2018 @17:01

Në takimin e luajtur sot në Gjakovë mes Vëllaznimit dhe Arbërisë, fitore arriti të shënonte skuadra vendase. Golin e vetëm…

JAVA E TETË

Liga e Parë, orari i xhiros së tetë

5 October, 2018 @13:43

Java e tetë e Ligës së Parë të Kosovës në futboll ndeshjet i zhvillon në tri ditët e ardhshme, të…

ZYRTARE

Vllaznia me trajner të ri

2 October, 2018 @17:33

Pas startit tejet të dobët të sezonit në Ligën e Parë, Vllaznia ka vendosur të emërojë një trajner të ri. …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë