Të gjitha lajmet

MILAN - CROTONE

Lapadula shpëton rossonerët

Lapadula shpëton rossonerët

4 December, 2016 @14:29

Milan
Crotone
Milan 2 : 1 Crotone
M.Pasalic 41', G.Lapadula 86' D.Falcinelli 26'

San Siro

Vazhdon ecuria pozitive e Milanit. Edhe pse me plot vështirësi, rossonerët arritën 3 pikë në takimin e luajtur sot ndaj inferiorëve të Crotones, me fitoren që erdhi pak minuta para fundit.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët, ndërsa kuqezinjtë e Montellës barazimin e gjetën me golin e Pasalicit me kokë dhe pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-1.

Sulmet e Milanit vazhduan në pjesën e dytë e goli i fitores erdhi nga Lapadula pak para fundit. Më herët në pjesën e dytë, një penallti ishte shpërdoruar nga Niang, paraqitja e të cilit sot ishte ‘për t’u harruar’.

Kjo fitore bën që Milani të ketë 3 pikë më shumë se Roma, e cila sot e luan derbin ndaj Laziot dhe mund të lëshojë pikë.

TABELA AKTUALE SERIE AHOLANDË

Rashica asiston për Vitessen (VIDEO)

3 December, 2016 @21:40

Në takimin që Vitesse momentalisht po e luan ndaj Zwolles, Milot Rashica ka asistuar në golin e dytë të skuadrës…

WEST HAM - ARSENAL

Mustafi asiston, Sanchez shkëlqen, Arsenali ngjitet

3 December, 2016 @20:25

Pas eliminimit nga kupa, Arsenali i është rikthyer fitoreve në ligë në takimin e luajtur sot ndaj rivalit të qytetit,…

LEIPZIG - SCHALKE

Leipzigu e ka seriozisht!

3 December, 2016 @20:19

Vazhdon ecuria fenomenale e Leipzigut! Skuadra e sapopromovuar në Bundesligë nuk është ndalur as nga Schalke, duke e fituar takimin…

ZVICËR

Jahmir Hyka me 2 golësh ndaj Vaduzit

3 December, 2016 @19:05

Në takimin që Luzerni po e luan momentalisht ndaj Vaduzit, Jahmir Hyka ka shënuar 2 gola, ndërsa rezultati momental i…

SUPERLIGA TURKE

Derbi pa gola, skuadra e Cikalleshit lidere

3 December, 2016 @18:50

Me rezultat të bardhë 0-0 është mbyllur sot derbi i Stambollit mes Fenerbahçes e Besiktasit, rezultat i cili i konvenon…

EL CLASICO

Shpëtimtari Ramos!

3 December, 2016 @18:12

Një ‘El Clasico’ më i zbehtë se zakonisht u zhvillua sot në ‘Camp Nou’, mirëpo fundi i të cilit doli…

CITY - CHELSEA

Chelsea nuk ndalet, fiton edhe në ‘Etihad’

3 December, 2016 @15:28

Me një super ndeshje me intensitet të lartë dhe shumë raste për shënim u hap kjo xhiro e Premier Ligës! …

ELCLASICO

Formacionet zyrtare: Barcelona - Real Madrid

3 December, 2016 @15:21

Janë publikuar formacionet e të dyja ekipeve pak para fillimit të ndeshjes. BARCELONA: Ter Stegen; Roberto, Mascherano, Pique, Alba; Busquets,…

NAPOLI - INTER

Hysaj e Napoli gjunjëzojnë Interin

2 December, 2016 @22:37

Pas suksesit të arritur të hënën ndaj Fiorentinës, Interi është mposhtur në takimin e luajtur ndaj Napolit në ‘San Paolo’,…

MAINZ - BAYERN

Bayerni rikthehet në krye

Foto: FC Bayern

2 December, 2016 @22:20

Pas fitores ndaj Leverkusenit, Bayerni e ka fituar edhe takimin ndaj Mainzit, duke arritur kështu që të ngjitet në krye…

MEDIA TALK

Zbardhet, pse Hysaj s’shkoi te Chelsea në verë

18 December, 2018 @14:22

Agjenti i mbrojtësit shqiptar të Napolit Elseid Hysaj, Mario Giuffredi, ka treguar arsyen e moskalimit të lojtarit te Chelsea gjatë…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Ibra përgjigjet me stil për kthimin në futbollin evropian

17 December, 2018 @22:13

Superylli suedez i futbollit, Zlatan Ibrahimovic, është përgjigjur me stil lidhur me përfoljet që ai do të mund të kthehet…

CAS

Milan para suspendimit nga garat evropiane

Foto: europaleague/fb

14 December, 2018 @15:03

Skuadra e Milanit, që dje u eliminua nga Europa Liga pas disfatës nga Olympiacos, pritet të suspendohet nga garat evropiane.…

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

Të gjitha lajmet nga Serie A