Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NDARJA E RADHËS NGA FLAMURTARI

Leart Emini ndahet me Flamurtarin

Leart Emini ndahet me Flamurtarin


12 July, 2021 @12:45

Mesfushori me tipare sulmuese, Leart Emini, përmes një njoftimi në llogarinë e tij në Facebook ka bërë të ditur se është ndarë me skuadrën e tij të deritashme, Flamurtari nga Prishtina.

Emini, që njihet si lojtar depërtues nga krahu, ka bërë të ditur se nuk është pjesë e kuqezinjëve më, ndërsa i ka dëshiruar të gjitha të mirat ekipit të tij të deritashëm në vijim.

“Dua t’ju njoftoj që nga sot nuk jam pjesë e KF Flamurtari. Marrë parasysh si rrodhën të gjitha ngjarjet dhe është klubi ku nisa hapat e para si futbollist, i dëshiroj suksese dhe të gjitha të mirat [skuadrës v.j.],” ka shkruar Emini në llogarinë e tij.

Flamurtari në stinorin e kaluar ishte në barazh për të arritur Superligën, por e humbi duelin nga Dukagjini.

Emini 28-vjeç pritet të gjej shpejt një skuadër tjetër, marrë parasysh përvojën e tij të mëparme në disa ekipe si Flamurtari, Prishtina, Trepça’89, Ballkani, Llapi, etj.


JUVENTUS

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

Serie A/Transfere

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

12/07/21 @ 11:55

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

JUVENTUS

Pinsoglio: Cristiano, do të pres në fushë

Serie A/Transfere

Pinsoglio: Cristiano, do të pres në fushë

11/07/21 @ 19:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

11/07/21 @ 19:49

VUSHTRRIA

Etrit Halimi rikthehet te Vushtrria

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

Etrit Halimi rikthehet te Vushtrria

11/07/21 @ 17:34

BESA

Pas 12 viteve ndahet me Besën

FFK Liga e parë

Pas 12 viteve ndahet me Besën

10/07/21 @ 22:20

LIGA e PARË

Arbëria transferon Vojvodën

FFK Liga e parë

Arbëria transferon Vojvodën

10/07/21 @ 20:53

FFK

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

09/07/21 @ 18:59

ARBËRIA

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën

FFK Liga e parë/Transfere

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën

09/07/21 @ 16:41

LIGA E PARË B

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

FFK Liga e parë

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

09/07/21 @ 14:28

LIGA E PARË A

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

FFK Liga e parë

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

09/07/21 @ 14:26

RAHOVEC

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

FFK Liga e parë/Transfere

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

07/07/21 @ 11:34

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

RAHOVEC

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

FFK Liga e parë/Transfere

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

06/07/21 @ 17:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë