Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LEICESTER CITY 4-2 MANCHESTER UNITED

Leicester prish serinë rekorde të Unitedit

Leicester prish serinë rekorde të Unitedit


16 October, 2021 @18:01

Jamie Vardy dhe Patson Daka kanë shënuar vonë në ndeshje për t’ia sjellë ekipit të Leicester City fitoren ndaj Manchester United në një ndeshje triller të zhvilluar sot në King Power.

Kjo ndeshje shihej prej të lehtave për Unitedin e OG Solskjaerit para dueleve tjera që i ka në kalendar, mirëpo Leicester nuk mendoi kështu.

United kishte marrë epërsinë me Mason Greenwood (19) para se Youri Tielemans të çojë skuadrat në pushim pjesëloje me barazim 1-1 (31). Pjesa e dytë edhe më vrullshëm, ndërsa Caglar Soynucu i dha epërsinë vendasve (78) kurse shpejt zëvendësuesi Marcus Rashford qetësoi gjakrat në stadium kur shënoi për 2-2 (82).

Asgjë nuk kishte përfunduar ende. Që në sulmin tjetër në skenë del mjeshtri i golave, Jamie Vardy (83) e pak më vonë edhe zëvendësuesi Patson Daka (90) për të vulosur fatin e ndeshjes 4-2.

Humbja e parë për Unitedin jashtë pas 29 ndeshjeve, e lë në pozitën e pestë, ndërsa Leicester kërcen në pozitën e njëmbëdhjetë.


VIDEO

Armando Broja ia bën sefte edhe në Premier Ligë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Broja ia bën sefte edhe në Premier Ligë

16/10/21 @ 17:35

FUSHË KOSOVA 1-1 FLAMURTARI

Barazim në “F. Grajqevci” mes fqinjëve

FFK Liga e parë

Barazim në “F. Grajqevci” mes fqinjëve

16/10/21 @ 15:46

WATFORD 0-5 LIVERPOOL

Liverpool shkëlqen për t’ia bërë debutimin “zi” Ranierit

Premier League

Liverpool shkëlqen për t’ia bërë debutimin “zi” Ranierit

16/10/21 @ 16:23

RAMIZ SADIKU 2-1 VITIA

Fitore për t’u barazuar me kreun

FFK Liga e parë

Fitore për t’u barazuar me kreun

16/10/21 @ 15:35

VUSHTRRIA 1-1 ARBËRIA

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë

16/10/21 @ 15:39

VIDEO

Armando Broja ia bën sefte edhe në Premier Ligë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Broja ia bën sefte edhe në Premier Ligë

16/10/21 @ 17:35

WATFORD 0-5 LIVERPOOL

Liverpool shkëlqen për t’ia bërë debutimin “zi” Ranierit

Premier League

Liverpool shkëlqen për t’ia bërë debutimin “zi” Ranierit

16/10/21 @ 16:23

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

15/10/21 @ 17:00

MANCHESTER UNITED

Probleme për United, Varane mungon disa javë

Champions League/Premier League

Probleme për United, Varane mungon disa javë

12/10/21 @ 17:39

LIVERPOOL 2-2 MAN CITY

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit

Premier League

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit

03/10/21 @ 19:50

MANCHESTER UNITED 1-1 EVERTON

Townsend ia siguron pikën e merituar Evertonit ndaj Unitedit

Premier League

Townsend ia siguron pikën e merituar Evertonit ndaj Unitedit

02/10/21 @ 16:00

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

01/10/21 @ 18:00

MANCHESTER UNITED 2-1 VILLARREAL

Dallimi quhet Cristiano Ronaldo, United në sekondën e fundit fiton

Champions League/Premier League

Dallimi quhet Cristiano Ronaldo, United në sekondën e fundit fiton

29/09/21 @ 23:00

MEDIA

Konfirmohet, Xhaka mungon deri në tre muaj

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Konfirmohet, Xhaka mungon deri në tre muaj

29/09/21 @ 12:13

PORTO - LIVERPOOL

Liverpool shkëlqen në “Dragao”

Champions League/Premier League/International

Liverpool shkëlqen në “Dragao”

28/09/21 @ 23:15


 
Të gjitha lajmet nga Premier League