Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WATFORD 0-5 LIVERPOOL

Liverpool shkëlqen për t’ia bërë debutimin “zi” Ranierit

Foto: premierleague.com

Liverpool shkëlqen për t’ia bërë debutimin “zi” Ranierit


16 October, 2021 @16:23

Claudio Ranieri ka debutuar në bankë të Watfordit në Premier Ligë sot, por përballë ka pasur Liverpoolin më në formë që prej dimrit kur kishte marrë rrugë drejt titullit të parë të kampionit në Premiership.

Super Mohamed Salah është treguar i pandalshëm, ndërsa Roberto Firmino ka shënuar hat-trick në fitoren e thellë prej 0-5 në Vicarage Road [Mane 9, Firmino 37, 52, 90, Salah 54].

Sadio Mane është bërë afrikani i tretë në histori që ka shënuar 100 gola në elitën angleze të futbollit, ndërsa para tij janë vetëm bashkëlojtari Salah, që ka barazuar rekordin e Didier Drogbës, 104 gola.

Për brazilianin punëtor, Firmino, ky ka qenë hat-tricku i parë për ekipin që prej dhjetorit të vitit 2018. Ndërsa ekipi i Jurgen Kloppit do të mund të fitonte edhe më thellë, në lojën që e dominoi plotësisht karshi Watfordit të pa ide.


FUSHË KOSOVA 1-1 FLAMURTARI

Barazim në “F. Grajqevci” mes fqinjëve

FFK Liga e parë

Barazim në “F. Grajqevci” mes fqinjëve

16/10/21 @ 15:46

FERIZAJI 1-0 KIKA

Çlirim Kashtanjeva vendimtar! E treta me radhë për Ferizajin

FFK Liga e parë

Çlirim Kashtanjeva vendimtar! E treta me radhë për Ferizajin

16/10/21 @ 15:24

VUSHTRRIA 1-1 ARBËRIA

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë

16/10/21 @ 15:39

RAMIZ SADIKU 2-1 VITIA

Fitore për t’u barazuar me kreun

FFK Liga e parë

Fitore për t’u barazuar me kreun

16/10/21 @ 15:35

RAHOVECI - TREPÇA

Pa fitues mes Rahovecit dhe Trepçës

FFK Liga e parë

Pa fitues mes Rahovecit dhe Trepçës

16/10/21 @ 15:20

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

15/10/21 @ 17:00

MANCHESTER UNITED

Probleme për United, Varane mungon disa javë

Champions League/Premier League

Probleme për United, Varane mungon disa javë

12/10/21 @ 17:39

LIVERPOOL 2-2 MAN CITY

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit

Premier League

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit

03/10/21 @ 19:50

MANCHESTER UNITED 1-1 EVERTON

Townsend ia siguron pikën e merituar Evertonit ndaj Unitedit

Premier League

Townsend ia siguron pikën e merituar Evertonit ndaj Unitedit

02/10/21 @ 16:00

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

01/10/21 @ 18:00

MANCHESTER UNITED 2-1 VILLARREAL

Dallimi quhet Cristiano Ronaldo, United në sekondën e fundit fiton

Champions League/Premier League

Dallimi quhet Cristiano Ronaldo, United në sekondën e fundit fiton

29/09/21 @ 23:00

MEDIA

Konfirmohet, Xhaka mungon deri në tre muaj

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Konfirmohet, Xhaka mungon deri në tre muaj

29/09/21 @ 12:13

PORTO - LIVERPOOL

Liverpool shkëlqen në “Dragao”

Champions League/Premier League/International

Liverpool shkëlqen në “Dragao”

28/09/21 @ 23:15

IPSWICH TOWN

Bersant Celina startues në duelin e ekipit të tij

Premier League

Bersant Celina startues në duelin e ekipit të tij

25/09/21 @ 15:10

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

24/09/21 @ 16:10


 
Të gjitha lajmet nga Premier League