Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAMIZ SADIKU 2-1 VITIA

Fitore për t’u barazuar me kreun

Fitore për t’u barazuar me kreun


16 October, 2021 @15:35

Ramiz Sadiku i Prishtinës ka shënuar fitore të pritur ndaj Vitisë në kryeqytet sot, edhe pse jo aq të lehtë.

Industrialistët kanë shënuar fitore 2-1 ndaj vitiasve që janë të fundit në renditje për tu barazuar në kyre të Ligës së Parë Grupi B me 2 Korrikun.

TABELA AKTUALE

Kanë qenë Shpresim Prestreshi dhe Albin Dermaku që kanë shënuar për përfundimtaren, Ramiz Sadiku 2-1 Vitia [Shpresim Prestreshi, Albin Dermaku - n.n.] ndërsa ekipi kalon në 15 pikë me fitoren e pestë të stinorit.

Për Vitinë, që është e fundit në renditje këndellja me rezultate i duhet sa më shpejtë pasi që me sot janë regjistruar gjashtë humbje pas tetë xhirosh.


FERIZAJI 1-0 KIKA

Çlirim Kashtanjeva vendimtar! E treta me radhë për Ferizajin

FFK Liga e parë

Çlirim Kashtanjeva vendimtar! E treta me radhë për Ferizajin

16/10/21 @ 15:24

LIRIA - DRENASI

Liridon Fetahaj vendimtar, Liria mposhtë Drenasin

FFK Liga e parë

Liridon Fetahaj vendimtar, Liria mposhtë Drenasin

16/10/21 @ 15:12

VLLAZNIA 1-0 2 KORRIKU

Rikthim me fitore për Vllazninë, 2 Korriku pëson për herë të parë

FFK Liga e parë

Rikthim me fitore për Vllazninë, 2 Korriku pëson për herë të parë

16/10/21 @ 15:12

A&N - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ndalet nga A&N, lëshon kreun

FFK Liga e parë

Vëllaznimi ndalet nga A&N, lëshon kreun

16/10/21 @ 15:10

GJILANI - BALLKANI

Gjilani e Ballkani barazojnë, kreu i mbetet Drenicës

FFK Superliga

Gjilani e Ballkani barazojnë, kreu i mbetet Drenicës

16/10/21 @ 15:05

FUSHË KOSOVA 1-1 FLAMURTARI

Barazim në “F. Grajqevci” mes fqinjëve

FFK Liga e parë

Barazim në “F. Grajqevci” mes fqinjëve

16/10/21 @ 15:46

VUSHTRRIA 1-1 ARBËRIA

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë

16/10/21 @ 15:39

FERIZAJI 1-0 KIKA

Çlirim Kashtanjeva vendimtar! E treta me radhë për Ferizajin

FFK Liga e parë

Çlirim Kashtanjeva vendimtar! E treta me radhë për Ferizajin

16/10/21 @ 15:24

RAHOVECI - TREPÇA

Pa fitues mes Rahovecit dhe Trepçës

FFK Liga e parë

Pa fitues mes Rahovecit dhe Trepçës

16/10/21 @ 15:20

TREPÇA '89 - BESA

‘89shi deklason Besën, merr kreun e renditjes

FFK Liga e parë

‘89shi deklason Besën, merr kreun e renditjes

16/10/21 @ 15:15

LIRIA - DRENASI

Liridon Fetahaj vendimtar, Liria mposhtë Drenasin

FFK Liga e parë

Liridon Fetahaj vendimtar, Liria mposhtë Drenasin

16/10/21 @ 15:12

VLLAZNIA 1-0 2 KORRIKU

Rikthim me fitore për Vllazninë, 2 Korriku pëson për herë të parë

FFK Liga e parë

Rikthim me fitore për Vllazninë, 2 Korriku pëson për herë të parë

16/10/21 @ 15:12

A&N - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ndalet nga A&N, lëshon kreun

FFK Liga e parë

Vëllaznimi ndalet nga A&N, lëshon kreun

16/10/21 @ 15:10

ONIX - ISTOGU

Onixi mposhtë Istogun, fiton derbin lokal

FFK Liga e parë

Onixi mposhtë Istogun, fiton derbin lokal

15/10/21 @ 14:59

ISTOG

Istogu emëron trajnerin e ri

FFK Liga e parë

Istogu emëron trajnerin e ri

11/10/21 @ 14:17


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë