Të gjitha lajmet

KOSOVA

Lista e Kosovës, me ndryshime

Lista e Kosovës, me ndryshime

9 November, 2018 @14:55

Është publikuar lista e Kosovës për dy ndeshjet e nëntorit në kuadër të Ligës së Kombeve.

Për dallim nga të ftuarit për ndeshjet e tetorit, Challandes ka bërë disa ndryshime në listën e publikuar sot. Në skuadër është rikthyer Bersant Celina pas formës së tij shumë të mirë me Swansean në Championship, ndërsa për herë të parë me Kosovën janë ftuar qendërmbrojtësi Mirlind Kryeziu dhe portieri Arijanet Muric.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Siç dihet, Kosova këtë muaj i luan dy ndeshjet e fundit të fazës grupore të Ligës së Kombeve, ndaj Maltës si mysafire më 17 nëntor dhe më pas ndaj Azerbajxhanit në Prishtinë më 20 nëntor.

Lista e të ftuarve për këto dy ndeshje:

Portierë: Samir Ujkani (Rizespor), Arijanet Muric (Manchester City), Visar Bekaj (Prishtina).

Mbrojtës: Amir Rrahmani (Dinamo Zagreb), Fidan Aliti (Skënderbeu), Mërgim Vojvoda (Royal Mouscron), Leart Paqarada (Sandhausen), Benjamin Kololli (Zurich), Mirlind Kryeziu (Zurich), Arbenit Xhemajli (Xamax).

Mesfushorë: Bersant Celina (Swansea), Valon Berisha (Lazio), Hekuran Kryeziu (Zurich), Herolind Shala (Start), Idriz Voca (Luzern), Besar Halimi (Brondby), Arbër Zeneli (Heerenveen), Milot Rashica (Werder Bremen), Edon Zhegrova (Genk), Donis Avdijaj (Willem II).

Sulmues: Vedat Muriqi (Rizespor), Atdhe Nuhiu (Sheffield Wednesday), Lirim Kastrati (Lokomotiva Zagreb).

PAS DERBIT GALATASARAY - FENERBAHÇE

Suspendime dhe dhjetëra mijëra euro gjoba

8 November, 2018 @17:16

Komisioni Disiplinor i Superligës turke ka marrë Vendim pas derbit ndërmjet Galatasarayit dhe Fenerbahçes, që pas fishkëllimës së fundit…

FTESAT E ANGLISË

Southgate befason, fton Wilsonin dhe Rooneyn

8 November, 2018 @15:25

Sulmuesi i Bournemouthit, që është në formë të mirë këtë stinor në Premier Ligë, Callum Wilson, ka marrë ftesë nga…

FTESAT E FERNANDO SANTOSIT

Portugalia pa Cristianon ndaj Italisë

8 November, 2018 @15:10

Përsëri nuk është ftuar. Cristiano Ronaldo ka mbetur jashtë listës së selektorit Fernando Santos për ndeshjet e nëntorit në kuadër…

MBROJTËSI I BARCELONËS

Jordi Alba i kthehet Spanjës

8 November, 2018 @12:06

Selektori i ri i Spanjës, Luis Enrique, ka riftuar mbrojtësin e Barcelonës, Jordi Alba në reprezentacion, pas paraqitjeve të mira…

PHILIPPE COUTINHO

Konfirmohet mungesa e Cou

8 November, 2018 @11:23

Përmes një komunikate në faqen zyrtare të saj, Barcelona ka bërë të ditur se braziliani Philippe Coutinho nga lëndimi i…

GRUPI H: JUVE - UNITED

Përmbysje dhe festë angleze në Torino

7 November, 2018 @23:10

Me fitoren e Manchester United u mbyll dueli i sontëm i zhvilluar në Torino mes Juventusit vendas dhe skuadrës së…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve