Të gjitha lajmet

GRUPI H: JUVE - UNITED

Përmbysje dhe festë angleze në Torino

Përmbysje dhe festë angleze në Torino

7 November, 2018 @23:10

Juventus
Manchester United
Juventus 1 : 2 Manchester United
Cristiano RONALDO 65' Juan MATA 86', Leonardo BONUCCI (AG) 90'

Juventus Stadium

Me fitoren e Manchester United u mbyll dueli i sontëm i zhvilluar në Torino mes Juventusit vendas dhe skuadrës së drejtuar nga Jose Mourinho.

Përkundër faktit që Juventus ishte skuadër më e mirë gjatë shumicës së kohës dhe avancoi me një gol maestral nga Cristiano Ronaldo, dy zëvendësime të qëlluara nga Jose Mourinho, inkuadrimi i Juan Matas dhe Marouane Fellainit, ndryshuan gjithçka. Fillimisht spanjolli shënoi nga gjuajtja e lirë për 1-1, e më pas belgu pati rol në autogolin e italianëve për 1-2 dhe ndeshja u mbyll me fitoren e ‘Djajve të Kuq’.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Në ndeshjen tjetër të Grupit H, Valencia mposhti me rezultat 3-1 Young Boysat, për të mbetur në lojë për kualifikim tutje.

Në ndeshjet tjera të natës, Bayerni fitoi 2-0 ndaj AEK-ut e Benfica dhe Ajaxi barazuan 1-1Grupin E, City mposhti 6-0 Shakhtarin, kurse Lyon e Hoffenheim barazuan 2-2Grupin F, përderisa në Grupin G, Reali mposhti Plzenin 0-5 e Roma e mposhti CSKA-në e Moskës 1-2.

 

 

 

 

 KEK-FERIZAJI

Ferizaji mposht KEK-un, kalon mbi Lirinë

Foto: KFFerizaj/fb

7 November, 2018 @15:30

Me fitore në ndeshjen e mbetur që u luajt sot ndaj KEK-ut, Ferizaji ka kërcyer nga zona e rënies në…

FERONIKELI - PRISHTINA

Mario Morina bën Prishtinën lider

7 November, 2018 @15:25

Derbi më interesant i këtij stinori në Superligë ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës ka përfunduar me fitoren e bardhekaltërve si mysafir…

NGA KOMISIONI DISIPLINOR

Liria dhe Trepça, dënohen me nga 1 mijë euro

TOPSPORTI/ A. P.

7 November, 2018 @14:43

KF Liria nga Prizreni është dënuar me 1 mijë euro nga Komisioni Disiplinor i FFK-së, për shkak të reagimit ndaj…

LISTA KUQEZI PËR NËNTOR 2018

Ardian Ismajli ftohet nga Panucci

Foto: FSHF

7 November, 2018 @14:05

Qendërmbrojtësi i deritashëm i Kosovës U21, Ardian Ismajli, që vesh fanellën e Hajdukut të Splitit, ka marrë ftesë nga Christian…

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - FERIZAJI

7 November, 2018 @13:21

Janë publikuar formacionet startuese të KEK-ut dhe të Ferizajit. KEK-u: Gllareva, Tejeci, Krasniqi, Lleshi, Vitija, Thaqi, Berisha, Nimani, Grajqevci, Veliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Prishtina

FOTO/ prishtinafc.com

7 November, 2018 @12:56

Janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Prishtinës. FERONIKELI: Florian Smakiqi, Përparim Islami, Yll Hoxha, Arbër Prekazi, Lapidar Lladrovci,…

CHAMPIONS LEAGUE

8 ndeshjet e natës në Champions League

7 November, 2018 @12:01

Pas 8 ndeshjeve të luajtura mbrëmë, Liga e Kampionëve vazhdon sonte me 8 ndeshje të tjera të xhiros së…

SUPERLIGA

Ndeshjet e mbetura të xhiros X

BOROZANI / ARKIV

7 November, 2018 @11:56

Gjatë ditës së sotme zhvillohen dy ndeshjet e mbetura nga xhiro e X e Superligës së Kosovës në futboll. …

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League