Të gjitha lajmet

LISTA KUQEZI PËR NËNTOR 2018

Ardian Ismajli ftohet nga Panucci

Foto: FSHF

Ardian Ismajli ftohet nga Panucci

7 November, 2018 @14:05

Qendërmbrojtësi i deritashëm i Kosovës U21, Ardian Ismajli, që vesh fanellën e Hajdukut të Splitit, ka marrë ftesë nga Christian Panucci për të qenë pjesë e kombëtares shqiptare në përballjet e nëntorit, ndaj Skocisë dhe Uellsit.

Shqipëria do të ndeshet me Skocinë në kuadër të Ligës së Kombeve, ndërsa me Uellsin e ka miqësore. Të dyja ndeshjet do të zhvillohen në Elbasan Arena të Elbasanit.

TABELA AKTUALE dhe NDESHJET

Përveç Ismajlit, emër i ri që pritet të paraqitet në fushë është edhe futbollisti Loret Sadiku, që më parë ka veshur fanellën e Kosovës në ndeshje miqësore, para se të pranohet Kosova në FIFA e UEFA.

LISTA E TË FTUARVE NGA PANUCCI:

Portierë:

Thomas Strakosha (Lazio), Etrit Berisha (Atalanta) dhe Alban Hoxha (Partizani).

Mbrojtës:

Ivan Balliu (Metz), Elseid Hysaj (Napoli), Egzon Binaku (Malmo), Ardian Ismajli (Hajduk), Berat Xhimshiti (Atalanta), Frederic Veseli (Empoli), Ermir Lenjani (Sion), Mërgim Mavraj (Aris) dhe Kastriot Dërmaku (Cosenza).

Mesfushorë:

Migjen Basha (Aris), Andi Lila (Pas Giannina), Ledian Memushaj (Pescara), Sabien Lilaj (Gabala), Enis Gavazaj (Yenisey), Loret Sadiku (Kasimpasa), Emanuele Ndoj (Brescia), Ylber Ramadani (Vejle) dhe Taulant Xhaka (Basel).

Sulmues:

Rey Manaj (Albacete), Myrto Uzuni (Lokomotiva Zagreb), Eros Grezda (Glasgow Rangers), Bekim Balaj (Akhmat Grozny) dhe Giacomo Vrioni (Venezia).

 

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - FERIZAJI

7 November, 2018 @13:21

Janë publikuar formacionet startuese të KEK-ut dhe të Ferizajit. KEK-u: Gllareva, Tejeci, Krasniqi, Lleshi, Vitija, Thaqi, Berisha, Nimani, Grajqevci, Veliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Prishtina

FOTO/ prishtinafc.com

7 November, 2018 @12:56

Janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Prishtinës. FERONIKELI: Florian Smakiqi, Përparim Islami, Yll Hoxha, Arbër Prekazi, Lapidar Lladrovci,…

CHAMPIONS LEAGUE

8 ndeshjet e natës në Champions League

7 November, 2018 @12:01

Pas 8 ndeshjeve të luajtura mbrëmë, Liga e Kampionëve vazhdon sonte me 8 ndeshje të tjera të xhiros së…

SUPERLIGA

Ndeshjet e mbetura të xhiros X

BOROZANI / ARKIV

7 November, 2018 @11:56

Gjatë ditës së sotme zhvillohen dy ndeshjet e mbetura nga xhiro e X e Superligës së Kosovës në futboll. …

GRUPI C: NAPOLI - PSG

Komplikohet situata në Grupin C

Foto: FOX

6 November, 2018 @23:04

Si në Paris, edhe në ndeshjen e zhvilluar sonte në Napoli, skuadra vendase e Napolit dhe ajo e PSG-së kanë…

GRUPI B: INTER - BARCELONA

Kuptohet e kualifikuara e parë

6 November, 2018 @22:53

Në një ndeshje të luajtur me mot me shi në qytetin e modës, Interi dhe Barcelona kanë barazuar me rezultat…

KUPA E KOSOVËS

Shorti i rrethit të dytë të Kupës

6 November, 2018 @13:42

Në zyret e FFK-së sot u tërhoq shorti i rrethit të dytë të Kupës së Kosovës. Çiftet janë: …

CHAMPIONS LEAGUE

Xhiroja e katërt e grupeve të Champions League

6 November, 2018 @13:15

Xhiroja e katërt e fazës grupore të Ligës së Kampionëve luhet sot dhe nesër. Tetë ndeshje luhen sonte, ndërsa…

FOOTBALL LEAKS

Sekretet e errëta të futbollit!

6 November, 2018 @11:23

“Me 30 milionë euro më para paguaj pesëdhjetë avokatët më të mirë në botë të cilët do të zvarrisin UEFA-në…

ARSENE WENGER

S’është shaka, është pranë Milanit

5 November, 2018 @23:49

Raportet e fundit nga mediat franceze bëjnë të ditur se Arsene Wenger është shumë afër marrëveshjes për t’u bërë trajner…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve