Të gjitha lajmet

GRUPI C: NAPOLI - PSG

Komplikohet situata në Grupin C

Foto: FOX

Komplikohet situata në Grupin C

6 November, 2018 @23:04

Napoli
Paris Saint Germain
Napoli 1 : 1 Paris Saint Germain
Lorenzo INSIGNE (P) 63' Juan BERNAT 45+1'

Stadio San Paolo

Si në Paris, edhe në ndeshjen e zhvilluar sonte në Napoli, skuadra vendase e Napolit dhe ajo e PSG-së kanë ndarë pikët. Mirëpo, fakti që ndeshja e sontme përfundoi 1-1, bën që Napoli të ketë avantazh ndaj Parisit nëse skuadrat e mbyllin grupin me pikë të barabarta, për shkak që Napoli ka shënuar më shumë gola në terrenin mysafir (ndeshja e parë në Francë u mbyll 2-2).

Juan Bernat shënoi për mysafirët e Lorenzo Insigne për vendasit, duke bërë që skuadrat të detyrohen t'i ndajnë pikët edhe sonte.

GRUPET - CHAMPIONS LEAGUE

Në duelin tjetër të grupit, Liverpooli u mposht 2-0 nga Crvena Zvezda në Beograd, rezultat i cili e bën edhe më interesant gjendjen në këtë grup.

Sa i përket ndeshjeve në grupet tjera sonte, Club Brugge fitoi 0-4 ndaj Monacos dhe Atletico fitoi 2-0 ndaj Dortmundit në Grupin A, Barcelona barazoi me Interin 1-1 e Tottenhami e mposhti PSV-në 2-1 në Grupin B, ndërsa në Grupin D, Schalke fitoi 2-0 ndaj Galatasarayt e Porto e mposhti 4-1 Lokomotivën e Moskës.KUPA E KOSOVËS

Shorti i rrethit të dytë të Kupës

6 November, 2018 @13:42

Në zyret e FFK-së sot u tërhoq shorti i rrethit të dytë të Kupës së Kosovës. Çiftet janë: …

CHAMPIONS LEAGUE

Xhiroja e katërt e grupeve të Champions League

6 November, 2018 @13:15

Xhiroja e katërt e fazës grupore të Ligës së Kampionëve luhet sot dhe nesër. Tetë ndeshje luhen sonte, ndërsa…

FOOTBALL LEAKS

Sekretet e errëta të futbollit!

6 November, 2018 @11:23

“Me 30 milionë euro më para paguaj pesëdhjetë avokatët më të mirë në botë të cilët do të zvarrisin UEFA-në…

ARSENE WENGER

S’është shaka, është pranë Milanit

5 November, 2018 @23:49

Raportet e fundit nga mediat franceze bëjnë të ditur se Arsene Wenger është shumë afër marrëveshjes për t'u bërë trajner…

DREJTORI I LAZIOS

Tare rinovon për rrogë të re

5 November, 2018 @15:17

Ish-sulmuesi i Shqipërisë, Igli Tare, që po tregohet qe disa sezone si drejtor sportiv i suksesshëm te Lazio, tashmë ka…

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Janari i ngrohtë për Zlatanin, e kërkon edhe Milan

5 November, 2018 @15:00

Pas raportimit të mediave spanjolle se Zlatan Ibrahimovic mund të jetë sulmues i ardhshëm i Real Madridit, duke kaluar…

GRUPI B: INTER - BARCELONA

Kuptohet e kualifikuara e parë

6 November, 2018 @22:53

Në një ndeshje të luajtur me mot me shi në qytetin e modës, Interi dhe Barcelona kanë barazuar me rezultat…

CHAMPIONS LEAGUE

Xhiroja e katërt e grupeve të Champions League

6 November, 2018 @13:15

Xhiroja e katërt e fazës grupore të Ligës së Kampionëve luhet sot dhe nesër. Tetë ndeshje luhen sonte, ndërsa…

ARSYETIMI PËR SHAQIRIN

Klopp s’rrezikon, Shaqiri s’udhëton në Beograd

Foto: liverpool/fb

5 November, 2018 @13:04

Liverpool ka lënë Xherdan Shaqirin jashtë ekspeditës së ekipit që udhëton për në Beograd, ku ekipi anglez do të luajë…

REAL MADRID

ZYRTARE: Solari trajner i Real Madridit

29 October, 2018 @21:45

Në këto momente përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Real Madrid, ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin Julen…

MEDIAT S'NDALEN

Zyrtarizojnë shkarkimin e Lopeteguit

Foto: Marca.com

29 October, 2018 @21:32

Mediat spanjolle para pak çastesh kanë botuar lajmin duke thënë se shkarkimi i Julen Lopeteguit nga detyra e trajnerit të…

Të gjitha lajmet nga Champions League