Të gjitha lajmet

DREJTORI I LAZIOS

Tare rinovon për rrogë të re

Tare rinovon për rrogë të re

5 November, 2018 @15:17

Ish-sulmuesi i Shqipërisë, Igli Tare, që po tregohet qe disa sezone si drejtor sportiv i suksesshëm te Lazio, tashmë ka rinovuar kontratën me ekipin.

Panorama Sport ka raportuar sot se Tare, për të cilin kanë qenë të interesuar edhe ekipet e mëdha nga qyteti i modës, Milan dhe Inter, ka dyfishuar pagën te Lazio dhe tashmë ai do të fitojë pak më shumë se një milionë euro në stinor.

Vlonjati 45 vjeç që ka pasur 68 paraqitje për kuqezinjtë dhe dhjetë gola të shënuara, ka kontratën opcionale me mundësi vazhdimi edhe për stinorë tjerë.ZLATAN IBRAHIMOVIC

Janari i ngrohtë për Zlatanin, e kërkon edhe Milan

5 November, 2018 @15:00

Pas raportimit të mediave spanjolle se Zlatan Ibrahimovic mund të jetë sulmues i ardhshëm i Real Madridit, duke kaluar…

MANCHESTER UNITED

Rroga e Sanchezit, problem për De Gean dhe Martialin

5 November, 2018 @14:22

Sipas njoftimeve të mediave britanike, Manchester United po has në probleme për të renovuar kontratat e David de Geas dhe…

ARSYETIMI PËR SHAQIRIN

Klopp s’rrezikon, Shaqiri s’udhëton në Beograd

Foto: liverpool/fb

5 November, 2018 @13:04

Liverpool ka lënë Xherdan Shaqirin jashtë ekspeditës së ekipit që udhëton për në Beograd, ku ekipi anglez do të luajë…

FUTBOLLISTI I LIVERPOOLIT

Egjiptiani Salah bëhet me bust

5 November, 2018 @12:36

Njëri ndër futbollistët më të mirë të ditëve të sotme, Mohamed Salah, tashmë ka fituar edhe bustin në vendin e…

PARA DERBIT: FERONIKELI - PRISHTINA

Derbi i kreut, që mund të ndërrojë liderin

Foto: nga arkivi

5 November, 2018 @12:15

Dueli më interesant i Superligës zhvillohet të mërkurën. Takohen Feronikeli dhe Prishtina, në ndeshjen e cila është dashur të zhvillohej…

SHQIP NË BOTË

Vazhdon forma fenomenale e Kolollit

4 November, 2018 @19:45

Forma fenomenale e Benjamin Kolollit vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Luzernit. Zurichu e mposhti kundërshtarin me rezultat 5-2, ndërsa anëtari…

TREPÇA '89 - GJILANI

Arb Manaj mohon fitoren e Gjilanit

FOTO/ Arkiv

4 November, 2018 @16:01

Ndeshja ndërmjet Trepçës ‘89 dhe Gjilanit përfundoi baraz me rezultat 1-1. Gjilani shënoi në minutën e 25 përmes Vilfor Hysës,…

FERIZAJ - LLAPI

Zëvendësuesi Kelmendi shpëton Llapin

4 November, 2018 @15:54

Atë që nuk arritën të bëjnë 11 lojtarët startues, nga banka bëri Shend Kelmendi. Kelmendi, dy minuta pasi që hyri…

DRITA - LIRIA

Liria befason kampionin

4 November, 2018 @15:49

Një fitore jetike për skuadrën prizrenase Liria erdhi në Gjilan, duke e befasuar kampionin aktual Dritën me rezultat 1-0. Fitoren…

SHQIP NË BOTË

Super gol nga Arbër Zeneli, na përkujton Ronaldinhon!

4 November, 2018 @13:46

Në ndeshjen që Heerenveeni po e luan momentalisht ndaj Emmenit, gol për skuadrën e tij ka shënuar Arbër Zeneli. …

SUPERCOPPA 2019

Cristiano Ronaldo vendos, Superkupa te bianconerët

16 January, 2019 @20:26

Superkupën e Italisë e fitoi Juventusi, duke e mposhtur Milanin me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm e shënoi…

FORMACIONET STARTUESE

Juventus-Milan, 11-shet startuese

16 January, 2019 @18:04

Para pak çastesh janë publikuar 11-shet startuese të duelit final për Superkupën e Italisë që po zhvillohet në Jeddah. …

BALDE KEITA

Mungon deri në fund të muajit

16 January, 2019 @16:02

Lëndimi muskulor i futbollistit të Interit, Balde Keita, do të pengojë atë të paraqitet në tre përballjet e radhës për…

MEDIA TALK

Ramsey kalon testet e para për Juven

Foto: ucl/fb

14 January, 2019 @16:49

Mesfushori uellsian i Arsenalit, Aaron Ramsey, ka kaluar pjesën e parë të testeve mjekësore para kalimit te Juventus, raporton Tuttosport,…

COPPA ITALIA 1/8: SAMPDORIA-MILAN

Super Cutrone në vazhdime, për çerekfinale

12 January, 2019 @20:56

Lucas Paqueta debutoi për Milanin në kuadër të së tetës së finales së Kupës së Italisë, por rossonerëve iu desh…

Të gjitha lajmet nga Serie A