Të gjitha lajmet

GRUPI B: INTER - BARCELONA

Kuptohet e kualifikuara e parë

Kuptohet e kualifikuara e parë

6 November, 2018 @22:53

Internazionale
Barcelona
Internazionale 1 : 1 Barcelona
Mauro ICARDI 87' Malcom 83'

Giuseppe Meazza

Në një ndeshje të luajtur me mot me shi në qytetin e modës, Interi dhe Barcelona kanë barazuar me rezultat 1-1, rezultat i cili ia siguron Barcelonës kualifikimin në 1/8 e finales së Champions League, kjo për shkak të rezultateve më të mira në përballjet direkte me Interin, një prej 3 skuadrave që po luftojnë për kalim tutje.

Disa raste të mira u paraqitën për Luis Suarez në pjesën e parë, mirëpo rasti më i mirë këtë pjesë u shfaq për Asamoahn e vendasve, i cili gaboi nga shumë pak metra, duke bërë që skuadrat të shkonin në pushim me rezultat të bardhë.

GRUPET - CHAMPIONS LEAGUE

E në pjesën e dytë, dominimi i katalanasve vazhdoi, e Interi në anën tjetër tentonte të rrezikonte përmes krosimeve nga krahët. Ishte zëvendësuesi Malcom ai që ia dha Barcelonës golin e epërsisë, mirëpo kur u mendua se takimi do të mbyllej me fitoren e mysafirëve, ishte i zakonshmi Icardi ai që e gjeti rrjetën për Interin dhe skuadrat u detyruan t'i ndajnë pikët.

Në ndeshjen tjetër të grupit, Tottenhami fitoi me përmbysje ndaj PSV-së 2-1, për të mbetur edhe më tutje në lojë për një kalim në fazën tjetër. Sa i përket Barcelonës, kjo skuadër bëhet e para që siguron 1/8 e finales në këtë edicion të Ligës së Kampionëve.KUPA E KOSOVËS

Shorti i rrethit të dytë të Kupës

6 November, 2018 @13:42

Në zyret e FFK-së sot u tërhoq shorti i rrethit të dytë të Kupës së Kosovës. Çiftet janë: …

CHAMPIONS LEAGUE

Xhiroja e katërt e grupeve të Champions League

6 November, 2018 @13:15

Xhiroja e katërt e fazës grupore të Ligës së Kampionëve luhet sot dhe nesër. Tetë ndeshje luhen sonte, ndërsa…

FOOTBALL LEAKS

Sekretet e errëta të futbollit!

6 November, 2018 @11:23

“Me 30 milionë euro më para paguaj pesëdhjetë avokatët më të mirë në botë të cilët do të zvarrisin UEFA-në…

ARSENE WENGER

S’është shaka, është pranë Milanit

5 November, 2018 @23:49

Raportet e fundit nga mediat franceze bëjnë të ditur se Arsene Wenger është shumë afër marrëveshjes për t'u bërë trajner…

DREJTORI I LAZIOS

Tare rinovon për rrogë të re

5 November, 2018 @15:17

Ish-sulmuesi i Shqipërisë, Igli Tare, që po tregohet qe disa sezone si drejtor sportiv i suksesshëm te Lazio, tashmë ka…

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Janari i ngrohtë për Zlatanin, e kërkon edhe Milan

5 November, 2018 @15:00

Pas raportimit të mediave spanjolle se Zlatan Ibrahimovic mund të jetë sulmues i ardhshëm i Real Madridit, duke kaluar…

MANCHESTER UNITED

Rroga e Sanchezit, problem për De Gean dhe Martialin

5 November, 2018 @14:22

Sipas njoftimeve të mediave britanike, Manchester United po has në probleme për të renovuar kontratat e David de Geas dhe…

CHAMPIONS LEAGUE

Xhiroja e katërt e grupeve të Champions League

6 November, 2018 @13:15

Xhiroja e katërt e fazës grupore të Ligës së Kampionëve luhet sot dhe nesër. Tetë ndeshje luhen sonte, ndërsa…

ARSYETIMI PËR SHAQIRIN

Klopp s’rrezikon, Shaqiri s’udhëton në Beograd

Foto: liverpool/fb

5 November, 2018 @13:04

Liverpool ka lënë Xherdan Shaqirin jashtë ekspeditës së ekipit që udhëton për në Beograd, ku ekipi anglez do të luajë…

REAL MADRID

ZYRTARE: Solari trajner i Real Madridit

29 October, 2018 @21:45

Në këto momente përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Real Madrid, ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin Julen…

MEDIAT S'NDALEN

Zyrtarizojnë shkarkimin e Lopeteguit

Foto: Marca.com

29 October, 2018 @21:32

Mediat spanjolle para pak çastesh kanë botuar lajmin duke thënë se shkarkimi i Julen Lopeteguit nga detyra e trajnerit të…

MEDIAT SPANJOLLE

Vështirësohet Conte, Solari zgjidhje

Foto: RealMadrid.com

29 October, 2018 @19:48

Largimi i Julen Lopeteguit për Real Madridin është çështje kohe. Mirëpo, në anën tjetër, bisedimet me trajnerin potencial Antonio Conte,…

Të gjitha lajmet nga Champions League