Të gjitha lajmet

REAL - VALENCIA

Marcelo shpëton Realin, presioni te Barça

Marcelo shpëton Realin, presioni te Barça

29 April, 2017 @18:06

Real Madrid
Valencia
Real Madrid 2 : 1 Valencia
C.Ronaldo 27', Marcelo 86' D.Parejo 82'

Santiago Bernabeu
Marcelo shpëton Realin, presioni te Barça
Pak ditë para sfidës gjysmëfinale ndaj Atletico Madridit në Champions League, Real Madridi ka shënuar një fitore me shumë vuajtje por tepër të rëndësishme ndaj Valencias në shtëpi. Epërsia madrilene erdhi me golin e Cristiano Ronaldos, i cili shënoi me kokë pas krosimit milimetrik të Carvajalit nga krahu i djathtë. Më pas, Ronaldo e shpërdoroi një penallti në pjesën e dytë, penallti e cila mund t'i kushtonte Realit po të mos ishte për Marcelon, i cili shënoi një gol fantastik pak minuta para fundit, me mysafirët që pak më herët e kishin gjetur barazimin nga gjuajtja e lirë e Parejos. Kjo fitore e ngrit në krye Real Madridin dhe presioni bie te Barcelona, e cila sonte luan derbin e Katalunisë ndaj Espanyolit. Nëse Barcelona fiton, del në krye falë golaverazhit, mirëpo Reali ka një ndeshje të mbetur. TABELA AKTUALE LA LIGA

RAHOVECI-BALLKANI

Rahoveci mposht Ballkanin, shton shpresat

29 April, 2017 @17:14

Rahoveci ka shënuar fitore aq shumë të kërkuar sot ndaj Ballkanit të Suharekës, 1-0. Me këtë fitore bardhekaltërit e drejtuar…

GJILANI - FERONIKELI

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

29 April, 2017 @17:09

Me rezultat 1-0 është mbyllur takimi i luajtur sot mes Gjilanit e Feronikelit në Gjilan, rezultat ky i cili i…

LLAPI-LIRIA

Llapi fut Lirinë në telashe barazhi

29 April, 2017 @16:45

Pas pjesës së parë të kaluar pa gola, Llapi me fillim të pjesës së dytë ka shënuar gol për të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real-Valencia

29 April, 2017 @15:41

Në ora 16e15 nis përballja e radhës në La Liga, ndërmjet Real Madridit dhe Valencias. Trajnerët kanë vendsour për këto…

SOCIEDAD-GRANADA

4 trajnerë për stinor dhe bien nga La Liga

29 April, 2017 @15:32

Real Sociedad i ka dhënë fund mbijetesës 5 vjeçare të Granadës në La Liga, duke i mposhtur ata sot…

TIRANA - PARTIZANI

Sukaj vendos derbin, Partizani në krye

28 April, 2017 @20:54

Me fitoren e Partizanit është mbyllur derbi 'i zjarrtë' i Tiranës, rezultat ky që e ngrit në krye të tabelës…

LIONEL MESSI

Rrezikon El Clasicon!

20 October, 2018 @21:40

Në ndeshje që Barcelona po e luan ndaj Sevillës, lëndim të dorës pësoi Leo Messi, i cili u detyrua të…

REAL-LEVANTE

S’ka pikë për mbretërit

20 October, 2018 @14:58

Dy gola të hershëm, i mundësuan Levantes fitoren e dytë në Santiago Bernabeu, kundër Realit të Madridit. Morales shënoi pas…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

Të gjitha lajmet nga La Liga