Të gjitha lajmet

RAHOVECI-BALLKANI

Rahoveci mposht Ballkanin, shton shpresat

Rahoveci mposht Ballkanin, shton shpresat

29 April, 2017 @17:14

Rahoveci
Ballkani
Rahoveci 1 : 0 Ballkani

Rahoveci ka shënuar fitore aq shumë të kërkuar sot ndaj Ballkanit të Suharekës, 1-0.

Me këtë fitore bardhekaltërit e drejtuar nga Fadil Vuçitërna kanë bërë një hap të mirë për t’i ikur zonës së barazhit për rënie nga Liga e Parë, ndërsa për Ballkanin vazhdojnë ditët e vështira.

TABELA AKTUALE

Kjo ka qenë fitorja e tretë e Rahovecit në pranverë, ndërsa në xhiron që vjen ata udhëtojnë në Obiliq për ndeshje ndaj KEK-ut.

Në anën tjetër, Ballkani në shtëpi pret Istogun.GJILANI - FERONIKELI

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

29 April, 2017 @17:09

Me rezultat 1-0 është mbyllur takimi i luajtur sot mes Gjilanit e Feronikelit në Gjilan, rezultat ky i cili i…

LLAPI-LIRIA

Llapi fut Lirinë në telashe barazhi

29 April, 2017 @16:45

Pas pjesës së parë të kaluar pa gola, Llapi me fillim të pjesës së dytë ka shënuar gol për të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real-Valencia

29 April, 2017 @15:41

Në ora 16e15 nis përballja e radhës në La Liga, ndërmjet Real Madridit dhe Valencias. Trajnerët kanë vendsour për…

SOCIEDAD-GRANADA

4 trajnerë për stinor dhe bien nga La Liga

29 April, 2017 @15:32

Real Sociedad i ka dhënë fund mbijetesës 5 vjeçare të Granadës në La Liga, duke i mposhtur ata sot…

TIRANA - PARTIZANI

Sukaj vendos derbin, Partizani në krye

28 April, 2017 @20:54

Me fitoren e Partizanit është mbyllur derbi ‘i zjarrtë’ i Tiranës, rezultat ky që e ngrit në krye të tabelës…

HAJVALIA - TREPÇA 89

Trepça ‘89 kryen detyrën, vazhdon drejt titullit

28 April, 2017 @16:53

Me fitoren e liderit aktual u hap xhiro e XXVIII e Superligës së Kosovës në futboll. Pa probleme, Trepça ‘89…

5 PËR VIKEND

Fundjavë e nxehtë në Itali!

28 April, 2017 @16:12

Nga pesë ndeshje të përzgjedhura për këtë fundjavë, dominojnë ato nga Serie A, ku priten duele mjaft interesante. Përveç…

MARCA

Real pranë De Geas

28 April, 2017 @13:21

Real Madrid është afër arritjes së marrëveshjes me portierin numër një të Spanjës, David de Gea, që aktualisht mbron për…

MINIMUMI I SHUTAVE

City s’la Unitedin të shutojë!

28 April, 2017 @9:52

Manchester United ka regjistruar paraqitjen më të dobët të stinorit mbrëmë ndaj Manchester Cityt, sa i përket shutave në portën…

GRANIT XHAKA!

7 statistika, që vërtetojnë se Xhaka luan më mirë sesa që mendohet!

28 April, 2017 @9:33

Faqja e specializuar për statistika futbollit, Squawka, ka marrë nën llupë mesfushorin shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka. Kështu, ajo…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

KIKA - ISTOGU

Penalltitë vendosën

Foto: KFIstogu/fb

9 December, 2018 @16:20

Ndeshja më interesante e dueleve të së tetës së finales së Kupës së Kosovës është zhvilluar në Hogosht. Dueli…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

RISI NË KOSOVË

Malisheva fiton stadium!

Foto: KG/fb

8 December, 2018 @17:45

Qyteti i Malishevës prej sot mund të konsiderohet që ka stadium të vlefshëm për ndeshjet në garat e Republikës së…

PARA DUELIT TË KUPËS

Korenica kërkon fitore ndaj ish ekipit

Foto: prishtinafc.com

7 December, 2018 @15:42

Futbollisti i Prishtinës dhe i reprezentacionit U21 të Kosovës, Meriton Korenica, ka thënë se pret fitore në përballjen e nesërme…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë