Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BAYERN 2-3 PARIS

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit

Foto: UCL/fb

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit


7 April, 2021 @22:57

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është treguar senzacional sonte, derisa ka shënuar dy herë për t’i dhënë fitoren minimale ekipit të tij Paris St Germain ndaj Bayernit në Munchen të Gjermanisë për përfundimtaren 2-3 [Choupo-Moting 37, Muller 60 - Mbappe 3, 68, Marquinhos 28].

Dy golat e ardhur nga Parisi në pjesë të parë u asistuan nga braziliani i rikthyer te ekipit, Neymar.

Por, gjermanët si gjermanët, nuk u dorëzuan dhe në pjesë të dytë së pari me zëvendësuesin e Robert Lewandowskit të lënduar, Eric Choup-Moting, e pastaj edhe me Thomas Mullerin Bayern barazoi në 2-2. Bayern në fakt kishte shumë raste të mira për të shënuar, por pa dyshim, mungesa e armës kryesore të skuadrës, polakut Lewandowski, u vërejt.

Sidoqoftë, për përfundimtaren u përkujdes Mbappe. I cili nga një solo-aksion nga kundërsulmi shënoi në mënyrë brilante për t’i dhënë fund dilemave për fituesin e ndeshjes dhe i dha ekipit të tij avantazh minimal para duelit të radhës që zhvillohet javën tjetër.

Kujtojmë, Bayern është kampion aktual i Ligës së Kampionëve, pasi që kishte mposhtur vjet në finale të garës pikërisht PSG-në, me rezultat minimal, 0-1.


PORTO 0-2 CHELSEA

Me një këmbë në gjysmëfinale

Champions League

Me një këmbë në gjysmëfinale

07/04/21 @ 22:49

SERIE A

Juventusi e ndal Napolin pas 4 fitoreve rresht

Serie A

Juventusi e ndal Napolin pas 4 fitoreve rresht

07/04/21 @ 22:28

SERIE A

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm

Serie A

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm

07/04/21 @ 21:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

Champions League

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 19:48

11-SHET

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

Champions League

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

07/04/21 @ 19:43

NDESHJE KONTROLLUESE

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

Kombëtarja

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

07/04/21 @ 19:29

NAZMI RAMA

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

Kupa e Kosovës

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

07/04/21 @ 18:27

ARMEND DALLKU

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

Kupa e Kosovës

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

07/04/21 @ 18:24

CHELSEA - PORTO

Chelsea - Porto, 11-shet startuese

Champions League

Chelsea - Porto, 11-shet startuese

13/04/21 @ 20:05

PSG - BAYERN

PSG - Bayern, 11-shet startuese

Champions League

PSG - Bayern, 11-shet startuese

13/04/21 @ 19:53

NË KËRKIM TË GJYSMËFINALES

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

Champions League/Premier League/Bundesliga/Ligue 1

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

13/04/21 @ 15:42

KLOPP

Liverpooli nuk dorëzohet

Champions League/Premier League

Liverpooli nuk dorëzohet

13/04/21 @ 14:39

DORTMUND

E gjithë Evropa flet, por ata s’duan ta shesin

Champions League/Bundesliga/Transfere

E gjithë Evropa flet, por ata s’duan ta shesin

13/04/21 @ 13:35

LA LIGA

Vinicius, lojtari i javës në Champions

Champions League/La Liga

Vinicius, lojtari i javës në Champions

09/04/21 @ 14:42

FAZA PARAKUALIFIKUESE

Kampioni i Kosovës parakualifikimet e Ligës së Kampionëve do t’i luajë në Ishujt Faroe

FFK Superliga/Champions League

Kampioni i Kosovës parakualifikimet e Ligës së Kampionëve do t’i luajë në Ishujt Faroe

08/04/21 @ 16:01

DOC SERIES

Ramos në dokumentar: Kemi vuajtur nga Messi

Champions League/La Liga

Ramos në dokumentar: Kemi vuajtur nga Messi

08/04/21 @ 15:25

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Bayern - Paris

Champions League

Notat e futbollistëve: Bayern - Paris

07/04/21 @ 23:19

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea

Champions League

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 23:15


 
Të gjitha lajmet nga Champions League