Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PORTO 0-2 CHELSEA

Me një këmbë në gjysmëfinale

Foto: UCL/fb

Me një këmbë në gjysmëfinale


7 April, 2021 @22:49

Chelsea ka arritur që të nxjerr rezultat tejet të mirë nga ndeshja e parë çerekfinale e Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur Porton si mysafir 0-2 [Mount 32, Chilëell 85] në Ramon Sanchez Pizjuan të Sevillës.

Nga një gol për pjesëlojë i kanë dhënë Chelseat këtë avantazh të volitshëm për ndeshjen e kthimit që luhet në Stamford Bridge, ndërsa nuk besohet që Porto të ketë fuqi për një befasi tjetër, pasi që eliminoi Juventusin në të tetën e finales së garës.

Jorginho ka qenë vendimtar me pasimin e tij në golin e parë, ndërsa kur sulmet e Portos nuk funksionuan, pas mbrojtjeve të Edouard Mendyt, Chelsea ndëshkoi edhe në pjesë të dytë për të marrë avantazhin esencial.

Javën tjetër, ekipet përsëri luajnë në Sevillë, për të përcaktuar gjysmëfinalistin e garës.


SERIE A

Juventusi e ndal Napolin pas 4 fitoreve rresht

Serie A

Juventusi e ndal Napolin pas 4 fitoreve rresht

07/04/21 @ 22:28

SERIE A

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm

Serie A

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm

07/04/21 @ 21:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

Champions League

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 19:48

11-SHET

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

Champions League

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

07/04/21 @ 19:43

NDESHJE KONTROLLUESE

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

Kombëtarja

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

07/04/21 @ 19:29

NAZMI RAMA

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

Kupa e Kosovës

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

07/04/21 @ 18:27

ARMEND DALLKU

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

Kupa e Kosovës

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

07/04/21 @ 18:24

SHQIP në BOTË

Cikalleshi hesht, barazon me skuadrën e Vocës

International

Cikalleshi hesht, barazon me skuadrën e Vocës

07/04/21 @ 18:16

NË KËRKIM TË GJYSMËFINALES

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

Champions League/Premier League/Bundesliga/Ligue 1

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

13/04/21 @ 15:42

KLOPP

Liverpooli nuk dorëzohet

Champions League/Premier League

Liverpooli nuk dorëzohet

13/04/21 @ 14:39

DORTMUND

E gjithë Evropa flet, por ata s’duan ta shesin

Champions League/Bundesliga/Transfere

E gjithë Evropa flet, por ata s’duan ta shesin

13/04/21 @ 13:35

LA LIGA

Vinicius, lojtari i javës në Champions

Champions League/La Liga

Vinicius, lojtari i javës në Champions

09/04/21 @ 14:42

FAZA PARAKUALIFIKUESE

Kampioni i Kosovës parakualifikimet e Ligës së Kampionëve do t’i luajë në Ishujt Faroe

FFK Superliga/Champions League

Kampioni i Kosovës parakualifikimet e Ligës së Kampionëve do t’i luajë në Ishujt Faroe

08/04/21 @ 16:01

DOC SERIES

Ramos në dokumentar: Kemi vuajtur nga Messi

Champions League/La Liga

Ramos në dokumentar: Kemi vuajtur nga Messi

08/04/21 @ 15:25

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Bayern - Paris

Champions League

Notat e futbollistëve: Bayern - Paris

07/04/21 @ 23:19

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea

Champions League

Notat e futbollistëve: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 23:15

BAYERN 2-3 PARIS

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit

Champions League

Mbappe e Neymar shkëlqejnë, PSG me avantazh ndaj kampionit

07/04/21 @ 22:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

Champions League

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 19:48


 
Të gjitha lajmet nga Champions League