Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm

11 fitore rresht, Inter i pakapshëm


7 April, 2021 @21:57

Interi po marshon drejt titullit.

Lideri aktual i Serie A-së, e mposhti edhe Sassuolon (2-1) dhe serinë e fitore e ngriti në 11 fitore rresht në Serie A.

Romelu Lukaku shkëlqeu edhe në këtë ndeshje. Ai së pari shënoi në minutën e 10’, e më pas asistoi te Lautaro Martinez në minutën e 67’.

Për Sassuolon shënoi Hamed Traore në minutën e 85’.

Interi me 71 pikë gjendet në krye të Ligës me 11 pikë më shumë se Milani në pozitën e dytë.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

Champions League

Formacionet zyrtare: Porto - Chelsea

07/04/21 @ 19:48

11-SHET

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

Champions League

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - PSG

07/04/21 @ 19:43

NDESHJE KONTROLLUESE

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

Kombëtarja

Kombëtarja e femrave në Bosnje dhe Hercegovinë për ndeshjen miqësore

07/04/21 @ 19:29

NAZMI RAMA

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

Kupa e Kosovës

Rama: Dominuam ndeshjen, rezultati nuk ishte real

07/04/21 @ 18:27

ARMEND DALLKU

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

Kupa e Kosovës

Dallku: Është kryer vetëm gjysma e punës

07/04/21 @ 18:24

SHQIP në BOTË

Cikalleshi hesht, barazon me skuadrën e Vocës

International

Cikalleshi hesht, barazon me skuadrën e Vocës

07/04/21 @ 18:16

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Kishim 5 lëndime, vështirë të luajmë në dy fronte

Kupa e Kosovës

Ramadani: Kishim 5 lëndime, vështirë të luajmë në dy fronte

07/04/21 @ 18:10

11-SHET

Rrahmani e Hysaj startues kundër Juventusit

Serie A

Rrahmani e Hysaj startues kundër Juventusit

07/04/21 @ 17:56

ROSSONERI

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

Serie A

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

13/04/21 @ 14:09

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

MEDIA TALK

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

Serie A

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

12/04/21 @ 16:38

JUVENTUS

Cristiano grushton murin dhe largohet

Serie A

Cristiano grushton murin dhe largohet

12/04/21 @ 15:48

SCUDETTO

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

Serie A

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

12/04/21 @ 14:43

NEROAZZURRI

Inter afër titullit

Serie A

Inter afër titullit

11/04/21 @ 16:46

VIDEO

Veseli me super gol nga distanca

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë

Veseli me super gol nga distanca

10/04/21 @ 16:15

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

KOLUMNE

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

09/04/21 @ 19:30

BIANCONERI

E ardhmja e Moratës në duart e Juves

Serie A/La Liga/Transfere

E ardhmja e Moratës në duart e Juves

08/04/21 @ 13:02


 
Të gjitha lajmet nga Serie A