Të gjitha lajmet

ZEKIRIJA RAMADANI

Mbeten edhe dy finale

TOPSPORTI/Arkiv

Mbeten edhe dy finale

12 May, 2019 @0:35

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, pas fitores së sotme ndaj Dritës ka thënë që ekipi i tij ka gjetur shpejt golin e çlirimit dhe kështu nuk e ka pasur problem fitoren.

“E dinim që motivimi duhet të jetë në anën tonë. Drita tregoi kualitet, por kur s’ke objektiv është vështirë të luhet,” ka thënë trajneri Ramadani.

Shiko: TABELA AKTUALE

“Ne e dinim që shpejt të hapim rezultatin, pasi që shënuam një gol, më pastaj ishte lehtë,” ka shtuar ai.

“Jemi të përgatitur dhe tash shkojmë në dy finalet e mbetura,” ka përfunduar shkupjani në krye të ekipit lider.

Shiko: RAPORTI dhe VIDEO e ndeshjes

Feronikeli ka dy pikë më shumë se Prishtina dy xhiro para fundit të stinorit. Dy duelet e fundit të Feronikelit janë më të vështira të mundshme. Xhiron që vjen i shkojnë Llapit, ndërsa në të fundit presin Prishtinën.

TAHIR BATATINA

Referimi skandaloz, Llapi s’mund të luajë kundër 16 vetave

12 May, 2019 @0:07

Në deklaratën e tij pas ndeshjes, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka qenë kritik ndaj referëve. Ai ka thënë…

MIREL JOSA

Nuk shoh si luajnë kundërshtarët

TOPSPORTI/ Arkiv

11 May, 2019 @23:57

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josab, në deklaratën e tij për media pas ndeshjes së fituar ndaj Llapit 1-0 ka thënë…

LIRIA - KEK

Dueli i të fundosurve, fiton Liria

11 May, 2019 @19:00

Liria ka shënuar fitore pas 9 ndeshjeve. Ekipi i drejtuar nga Erdogan Celina ka mposhtur KEK-un sot në Prizren, në…

FERONIKELI - DRITA

Lideri shkelë kampionin

Foto: FeronikeliFC.com

11 May, 2019 @18:27

Feronikeli është treguar i pamëshirshëm ndaj Dritës sot në përballjen që u zhvillua në Rexhep Rexhepi. Ekipi i Zekirija…

PRISHTINA - LLAPI

Pefqeli shpëtimar, mban Prishtinën në luftë për titull

Foto: PrishtinaFC.com

11 May, 2019 @18:09

Mërgim Pefqeli është treguar përsëri vendimtar për Prishtinën e Mirel Josës dhe kësaj radhe në derbi, me golin e tij,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga