Të gjitha lajmet

TAHIR BATATINA

Referimi skandaloz, Llapi s’mund të luajë kundër 16 vetave

Referimi skandaloz, Llapi s’mund të luajë kundër 16 vetave

12 May, 2019 @0:07

Në deklaratën e tij pas ndeshjes, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka qenë kritik ndaj referëve.

Ai ka thënë se Llapi nuk mund të luajë kundër 14-16 vetëve në fushë!

“Unë mendoj se sot nuk shkoi, për arsye se Llapi nuk mund të luajë ndaj 14 apo 16 vetëve në fushë. U vërejt që referimi ka qenë skandaloz, penalltia s’është akordu, ndërsa Veliu është bërë për spital dhe nuk ka pasur as karton,” ka thënë Batatina pas ndeshjes.

Shiko: TABELA AKTUALE

“U vërejt qartë që në pjesë të parë arbitrat shpërndanë kartonë te skuadra ime për të futur Mendoj se Prishtina me këtë lojë s’e meriton të bëhet kampion dhe s’e besoj që do të bëhet, sepse kampion me zor nuk bëhet,” ka shtuar ai.

Me këtë humbje, që ka ardhur pas shtatë fitoreve radhazi, Llapi ka mbetur 5 pikë larg liderit Feronikeli dy xhiro pa përfunduar stinori. Ndërsa është tre pikë larg Prishtinës, që ndjek niklin.

Shiko: RAPORTI dhe VIDEO e ndeshjes

Llapi në xhiron e ardhshme do të jetë nikoqir i liderit, Feronikeli.

MIREL JOSA

Nuk shoh si luajnë kundërshtarët

TOPSPORTI/ Arkiv

11 May, 2019 @23:57

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josab, në deklaratën e tij për media pas ndeshjes së fituar ndaj Llapit 1-0 ka thënë…

LIRIA - KEK

Dueli i të fundosurve, fiton Liria

11 May, 2019 @19:00

Liria ka shënuar fitore pas 9 ndeshjeve. Ekipi i drejtuar nga Erdogan Celina ka mposhtur KEK-un sot në Prizren, në…

FERONIKELI - DRITA

Lideri shkelë kampionin

11 May, 2019 @18:27

Feronikeli është treguar i pamëshirshëm ndaj Dritës sot në përballjen që u zhvillua në Rexhep Rexhepi. Ekipi i Zekirija…

PRISHTINA - LLAPI

Pefqeli shpëtimar, mban Prishtinën në luftë për titull

Foto: PrishtinaFC.com

11 May, 2019 @18:09

Mërgim Pefqeli është treguar përsëri vendimtar për Prishtinën e Mirel Josës dhe kësaj radhe në derbi, me golin e tij,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drita

11 May, 2019 @15:41

Janë publikuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Dritës. FERONIKELI: Troshupa, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Hoti, Dabiqaj, Gavazaj, Da Silva,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga