Të gjitha lajmet

EUROPA LEAGUE

Mbrëmje e Europa League, 11 ‘shqipe’ në akcion

Mbrëmje e Europa League, 11 ‘shqipe’ në akcion

25 October, 2018 @15:11

Pas dy netëve me Champions League, sonte ‘magjia evropiane’ vazhdon me Europa League.

Gjithsej 24 ndeshje zhvillohen sonte nga kjo garë, ndërsa në akcion për skuadrat përkatëse mund t’i shohim Eros Grezdën (Rangers), Ardin Dallkun (Vorskla), Mërgim Mavrajn (AEK), Migjen Bashën (AEK), Valon Berishën (Lazio), Thomas Strakoshën (Lazio), Shkodran Mustafin (Arsenal), Granit Xhakën (Arsenal), Amir Rrahmanin (Dinamo Zagreb), Edon Zhegrovën (Genk) e Benjamin Kolollin (Zurich).

Lista e plotë e ndeshjeve të sontme:

GRUPI A:

18:55 AEK - Ludogorets

18:55 Zurich - Leverkusen

GRUPI B:

18:55 Salzburg - Rosenborg

18:55 RB Leipzig - Celtic

GRUPI C:

18:55 Copenhagen - Slavia Prague

18:55 Zenit - Bordeaux

GRUPI D:

18:55 Trnava - Dinamo Zagreb

18:55 Anderlecht - Fenerbahçe

GRUPI E:

18:55 Qarabag - Vorskla

18:55 Sporting - Arsenal

GRUPI F:

18:55 Milan - Betis

18:55 Dudelange - Olympiacos

GRUPI G:

21:00 Rangers - Spartak Moscow

21:00 Villarreal - Rapid Vienna

GRUPI H:

21:00 Frankfurt - Apollon

21:00 Marseille - Lazio

GRUPI I:

21:00 Sarpsborg - Malmo

21:00 Besiktas - Genk

GRUPI J:

21:00 St.Liege - Krasnodar

21:00 Sevilla - Akhisar

GRUPI K:

21:00 Jablonec - Astana

21:00 Rennes - Dynamo Kiev

GRUPI L:

21:00 Chelsea - Bate

21:00 PAOK - Mol Vidi

FIFA RANKING TOP 10

Ngritja më e lartë në 5 vitet e fundit

25 October, 2018 @14:56

Reprezentacioni i Anglisë në futboll ka marrë krahë së fundi me fitore ndaj Spanjës në kuadër të Ligës së Kombeve…

CHELSEA

Hazard i lënduar, s’luan sonte

25 October, 2018 @14:43

Mesfushori në formë dhe ylli i ekipit të Chelseat, Eden Hazard, nuk do të jetë në dispozicion të ekipit sonte…

SHOKUESE

Feniksi tërhiqet nga garat!

BOROZANI / ARKIV

25 October, 2018 @14:42

Një lajm shokues vjen nga futsalli i Kosovës! Skuadra kampione në fuqi e Kosovës, Feniksi nga Drenasi, është tërhequr befasisht…

ALBANIA @ FIFA RANKING

3 vende më poshtë për kuqezinjtë

Foto: FSHF

25 October, 2018 @14:05

Shqipëria e Christian Panuccit nuk po përjeton ditët më të mira të saja në Ligë të Kombeve dhe tashmë kjo…

KOSOVA @ FIFA RANKING

Ngritje për një pozitë

Foto: FFA

25 October, 2018 @13:55

Kosova ka shënuar ngritje në renditjen e FIFAs për muajin tetor. Në publikikimin e fundit të FIFA renditjes mujore, Kosova…

MALMO - CHELSEA

E para që nga dhjetori

Foto: uefaeuropaleague/fb

14 February, 2019 @23:24

Chelsea ka arritur të shënojë fitore në përballjen e parë të së gjashtëmbëdhjetës së finales së Europa Ligës sonte, duke…

ZURICH - NAPOLI

Kololli shënon me panenka, në humbje ndaj Napolit

Foto: SSCNapoli/fb

14 February, 2019 @22:57

Ekipi i Zurichut, ku luajnë dy nga lojtarët më të mirë të Kosovës, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli, ka pësuar…

LAZIO - SEVILLA

Sevilla pushton Romën

Fotot: europaleague/fb

14 February, 2019 @22:06

Avantazh një golësh, goli si mysafir i shënuar dhe Sevilla ka fituar 0-1 në Romë në duel ndaj Lazios. …

RAPID WIEN - INTER

Pa Icardin, fitojnë

Foto: uefaeuropaleague/fb

14 February, 2019 @21:29

Inter pasi që mori shirtin e kapitenit nga Mauro Icardi, ka shënuar fitore në kuadër të Europa League, duke e…

GALATASARAY - BENFICA

Benfica merr avantazhin në Stamboll

Foto: uefaeuropaleague/fb

14 February, 2019 @21:16

Skuadra e Benficës ka arritur të mposht Galatasarayin në Stamboll 1-2, për të marrë avantazhin për ndeshjen e kthimit që…

Të gjitha lajmet nga Europa League