Të gjitha lajmet

QARABAG 2-0 PARTIZANI

Me eliminimin e Partizanit, s’mbetet asnjë ekip shqiptar në Ligë të Kampionëve

Foto: FKPartizani/fb

Me eliminimin e Partizanit, s’mbetet asnjë ekip shqiptar në Ligë të Kampionëve

18 July, 2019 @10:49

Pas eliminimit të Feronikelit, Shkëndijës në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, mbrëmë me humbje 2-0 nga Qarabagu, edhe Partizani i Tiranës është përshëndetur nga kjo garë.

Partizani kishte barazuar në ndeshjen e parë 0-0, ndërsa në atë të kthimit dje duroi vetëm në pjesë të parë. Në pjesë të dytë së pari kroati Filip Ozobic (51’) shënoi për avantazhin e ekipit nga Azerbajxhani e më pas në fund të ndeshjes ka qenë spanjolli Dani Quintana (90’) që përfundoi dilemën e kualifikimit me 2-0.

E mira e garave të UEFA-së është që të eliminuar nga raundet kualifikuese të Ligës së Kampionëve fitojnë rast të vazhdojnë aventurën evropiane në Europa Ligë dhe tashmë të gjitha skuadrat i dinë kundërshtarët e tyre në raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës.

Kështu: Feronikeli do të luajë ndaj Slovanit të Bratisllavës. Shkëndija do të ndeshet me Dudelangen e Luksemburgut, ndërsa Partizani i Tiranës do të ketë punë me Sheriffin e Tiraspolit molldav.

Pra të tre kampionët shqiptarë, të Kosovës, Shqipërisë e Maqedonisë Veriore - nuk kanë arritur të bëjnë më shumë sesa raundi i parë kualifikues i garës më elitë në Evropë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga