Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUEDIA 1-0 SLLOVAKIA

Me fitore, Suedia merr lidershipin

Fotot: uefa.com

Me fitore, Suedia merr lidershipin


18 June, 2021 @16:46

Një penallti ka vendosur gjithçka në përballjen e parë të Grupit E sot, derisa Suedia ka mposhtur Sllovakinë për të marrë fitoren e parë të grupit për ta, por edhe lidershipin e grupit, pasi që deri tash fitore në grup kishin vetëm sllovakët.

Sweden celebration of goal

Ka qenë Emil Forsberg që konvertoi penalltinë suedeze në gol (77) për përfundimtaren 1-0. Derisa në pjesën e parë nuk u panë aq raste konkrete, në të dytën ndeshja u hap dhe interesi për fitore i Suedisë pas barazimit ndaj Spanjës ishte i madh, që edhe u arrit.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Sllovakia kah fundi tentoi gjithçka, por pa ndonjë rast të madh konkret, derisa portieri Robin Olsen përsëri mbajti portën e paprekur.

Përndryshe, kjo është fitorja e parë e suedezëve në evropian, që prej EURO 2012!


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani