Të gjitha lajmet

LIVERPOOL - CARDIFF

Me Shaqirin shënues, bëhen liderë

Me Shaqirin shënues, bëhen liderë

27 October, 2018 @17:55

Liverpool
Cardiff City
Liverpool 4 : 1 Cardiff City
Mohamed Salah 10', S. Mané 66', 87', X. Shaqiri 84' 77' C. Paterson

Stadiumi: Anfield Road, Liverpool

Forma e mirë e ekipit të Liverpoolit nuk ka të ndalur këtë stinor dhe kjo po shihet tani edhe me arritjen e kreut (deri sa të luaj City) në Premier Ligë.

Liverpool ka fituar ndaj Cardiff Cityt sot 4-1 në Anfield, ndërsa Xherdan Shaqiri ka shënuar golin e parë të tij në terrenin vendas.

Mohamed Salah i dha epërsinë Liverpoolit (10’), ndërsa Sadio Mane (66’) e shtoi atë.

TABELA AKTUALE

Callum Paterson i Cardiffit shënoi për 2-1 (77’), por pastaj kanë shpërthyer Xherdan Shaqiri (84’) dhe Sadio Mane (87’) për t’i dhënë fund shpresave të mysafirëve pas golit të uljes së epërsisë.

Të dy golat e fundit kanë ardhur nga asistimet e egjiptianit Salah.

Liverpool pas dhjetë xhirove ka 26 pikë, 3 më shumë se ndjekësi Manchester City që luan të hënën ndaj Tottenhamit si mysafir.ZYRTARISHT

Liria ankohet në FFK

27 October, 2018 @17:37

Pas humbjes së djeshme nga Ballkani 1-0, ekipi prizrenas që nuk po kalon momente të mira në Superligë, Liria, ka…

ATALANTA - PARMA

Etriti i pakalueshëm, e dyta me radhë

27 October, 2018 @16:48

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, është treguar i pakalueshëm sot për kundërshtarin, ndërsa ekipi i tij Atalanta, me golat…

KOSOVA U17

Disfatë minimale nga Skocia

Foto: FFK

27 October, 2018 @16:34

Kombëtarja U17 ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të Grupit 5 në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2019 që…

ISTOGU-DUKAGJINI

Istogu përmbys Dukagjinin

Foto: KFIstogu/fb

27 October, 2018 @16:17

Një Istog krejt ndryshe në pjesë të dytë të ndeshjes ka qenë faktor sot që mundësia për lidership e Dukagjinit…

DRENICA - LLAPI

Llapi s’gabon në Skenderaj

27 October, 2018 @15:53

Sikurse në Mitrovicë, edhe në Skenderaj sot kishim përballje të një trajneri me ish-skuadrën e tij. Bekim Shotani me Llapin…

TREPÇA '89 - FERONIKELI

Mposht ish-skuadrën, ruan kreun

Foto: KFFeronikeli/fb

27 October, 2018 @15:46

Në ballafaqimin e zhvilluar sot në Mitrovicë, takim që vuri përballë Zekirija Ramadanin me ish-skuadrën e tij të cilën e…

GJILANI - PRISHTINA

Fiton në Gjilan, vazhdon ndjekjen e kreut

Foto: KFPrishtina

27 October, 2018 @15:24

Në takimin e luajtur sot në Gjilan, Prishtina ka arritur të shënojë fitore ndaj Gjilanit vendas, për ta vazhduar kështu…

GJILANI - PRISHTINA

Gjilani vs. Prishtina, 11-shet startuese

27 October, 2018 @13:37

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Gjilanit dhe Prishtinës. TOPSPORTI LIVESCORE Gjilani:…

DRENICA - LLAPI

Drenica vs. Llapi, 11-shet startuese

27 October, 2018 @13:32

Pak para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Drenicës dhe Llapit. TOPSPORTI LIVESCORE Drenica: Ymeri,…

TREPÇA '89 - FERONIKELI

Trepça ‘89 vs. Feronikeli, 11-shet startuese

27 October, 2018 @13:27

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe Feronikelit. TOPSPORTI LIVESCORE Trepça ’89: Beqiri,…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

FA CUP

Atdhe Nuhiu kualifikon skuadrën

15 January, 2019 @23:16

Sulumesi gjigand i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Atdhe Nuhiu, duke shënuar sonte kundër Lutonit, në kuadër të FA Cupit,…

MANCHESTER CITY - WOLVERHAMPTON WANDERERS

E pesta radhazi, City ndjek furishëm

Foto: premierleague.com

14 January, 2019 @22:54

Manchester City ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e pestë me radhë në të gjitha garat, që prej humbjes nga…

DAVID WAGNER

Për të mirën e ekipit, largohet

Foto: HuddersfieldTown/fb

14 January, 2019 @20:49

Trajneri që bëri histori me klubin e Huddersfield Townit, David Wagner, në bisedë miqësore me drejtuesit e klubit është larguar…

MEDIA TALK

Ramsey kalon testet e para për Juven

Foto: ucl/fb

14 January, 2019 @16:49

Mesfushori uellsian i Arsenalit, Aaron Ramsey, ka kaluar pjesën e parë të testeve mjekësore para kalimit te Juventus, raporton Tuttosport,…

Të gjitha lajmet nga Premier League