Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

Milani pas Mathías Olivera

Foto:Google

Milani pas Mathías Olivera


18 February, 2021 @17:04

Mathías Olivera i ka ditët e numëruara në Getafe. Disa ekipe të mëdha e ndjekin nga afër dhe duket se ai është i gatshëm për ndryshim.

Vitin e kaluar ishte Atlético Madrid që u përpoq të nënshkruante atë, megjithëse për shkak të një çështje ekonomike ata nuk mund ta finalizonin blerjen.

Këtë vit, Milani ka dalë përpara, duke ndjekur shumë nga afër futbollistin dhe duke filluar të vlerësojë një përfshirje të mundshme në korrik.

Ekipi italian ndjek nga afër mbrojtësin 23-vjeçar uruguajan dhe po vlerëson të shkoj pas tij në merkaton e verës.

Gjiganti italian është shumë afër kthimit në Champions League dhe ka nevojë për një skuadër më të madhe nëse dëshiron të luftojë për tituj sezonin e ardhshëm.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A