Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA PËR MEDIA

Modrić: Kosova është më e mirë si mysafire

Foto: Sportske.jutarnji.hr

Modrić: Kosova është më e mirë si mysafire

2 September, 2017 @11:19

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modrić, i zgjedhur si mesfushori më i mirë i stinorit në Europë ditë më parë nga UEFA, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Kosovën ka thënë se kosovarët janë më të rrezikshëm kur luajnë si mysafirë.

“Pres një ndeshje interesante, duhet të jemi të koncentruar maksimalisht për të arritur rezultat, që në rastin tonë është fitore. Kosova është ekip i papërshtatshëm, teknikisht e rregulluar, me lojtarë të shpejtë,” ka thënë njëri ndër mesfushorët më të mirë në botë Modrić, për reprezentacionin e Kosovës.

TABELA AKTUALE DREJT RUSIA 2018

“Nëse nuk je në nivel ndaj Kosovës, ata mund të të shkaktojnë probleme. Edhe një gjë më ka rënë në sy, Kosova luan shumë më mirë jashtë shtëpisë. Kjo është arsyeja kryesore pse duhet dhënë maksimumin në këtë ndeshje, të arrijmë rezultatin e duhur dhe të shkojmë të motivuar në Turqi në ndeshjen e radhës,” ka shtuar Modrić.

Kroacia-Kosova zhvillohet sonte prej orës 20e45.PËR MEDIAT KROATE

Kozniku kroatëve, jeni favoritë por kujdes, ky është futboll

2 September, 2017 @10:55

Ardian Kozniku, ish-reprezentues i Kroacisë dhe emër i njohur i historisë së futbollit si në Kosovë ashtu edhe në Kroaci,…

NGA KONFERENCA PËR SHTYP

Čačić: Kosova ka krijuar më shumë sesa çdo kundërshtar tjetër

Foto: jutarnji/sport.com

1 September, 2017 @23:37

Selektori i Kroacisë, Ante Čačić, në konferencën për shtyp para ndeshjes së 2 shtatorit ndaj Kosovës ka theksuar se Kosova…

KAZAKISTANI-MALIiZI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

1 September, 2017 @23:01

Mali i Zi ka shënuar fitore 3-0 si mysafir i Kazakistanit sonte në kuadër të kualifikimeve për Rusia 2018, ndërsa…

GRUPI E: DANIMARKA - POLONIA

Danimarka deklason Poloninë, ‘komplikon’ grupin

1 September, 2017 @22:46

Një super Danimarkë është shfaqur sonte në Kopenhagë! Skuadra e drejtuar nga norvegjezi Hareide e ka deklasur me rezultat 4-0…

GRUPI C: ÇEKIA - GJERMANIA

Hummels i jep fitoren Gjermanisë

1 September, 2017 @22:41

Në takimin e luajtur në Pragë, Gjermania arriti të shënojë fitore ndaj Çekisë vendasve, fitore kjo që është e shtata…

KOSOVA U21

Florent Hasani: Synojmë shumë, por na mungon infrastruktura

1 September, 2017 @21:43

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para mediave pas fitores së Kosovës foli edhe Florent Hasani, një prej lojtarëve më të mirë…

PËRFAQËSUESJA U21

Prekazi: Treguam shpirt luftarak, goli i parë vendimtar

1 September, 2017 @21:39

Pas fitores ndaj Norvegjisë, për media foli Rafet Prekazi, përzgjedhësi i Kosovës U21. “Pas disavantazhit 0-2 gjithçka u vështirësua,…

KOSOVA U21 - NORVEGJIA U21

Kosovë fenomenale, fitore me përmbysje ndaj Norvegjisë

1 September, 2017 @20:55

Me një paraqitje fantastike në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur ta fitojë takimin ndaj…

PREMIER LEAGUE

Rekord i ri i shpenzimeve në Premier League

1 September, 2017 @10:52

Përveç që është liga me më shumti shpenzime në këtë afat kalimtar, Premier League këtë verë e ka thyer rekordin…

ZVICRA-ANDORRA

Zvicra perfekte, Xhaka, Shaqiri e Mehmedi startues

Foto: blick.ch

31 August, 2017 @23:23

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar edhe fitoren e shtatë me radhë në Grupin B kualifikues për Kampionatin Botëror Rusia 2018,…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018