Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: MALI I ZI - KOSOVA

Në epërsi pas 45 minutash

Në epërsi pas 45 minutash

7 June, 2019 @21:29

Me golin e Milot Rashicës në minutën e 24 të ndeshjes, Kosova ka përfunduar pjesën e parë të ndeshjes ndaj Malit të Zi 1-0 si mysafir në Podgoricë.

Rast të mirë për të shënuar për Kosovën në pjesë të parë kanë pasur edhe Arbër Zeneli nga gjuajtja e lirë si dhe Vedat Muriqi pas një pasimi perfekt të Bersant Celinës, por portieri malazez, i mbrojti këto.

Te kundërshtarët, përveç një gjysmërasti me Fatos Beqirajn, nuk ka pasur shumë rrezik për Arijanet Muriçin në portë.

Brengosës fakti që Arbër Zeneli u largua detyrimisht pas lëndimit që e pësoi në pjesë të parë, për tu zëvendësuar nga Edon Zhegrova.

Raporti i plotë, pas ndeshjes.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga