Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: MALI I ZI - KOSOVA

Në epërsi pas 45 minutash

Në epërsi pas 45 minutash

7 June, 2019 @21:29

Me golin e Milot Rashicës në minutën e 24 të ndeshjes, Kosova ka përfunduar pjesën e parë të ndeshjes ndaj Malit të Zi 1-0 si mysafir në Podgoricë.

Rast të mirë për të shënuar për Kosovën në pjesë të parë kanë pasur edhe Arbër Zeneli nga gjuajtja e lirë si dhe Vedat Muriqi pas një pasimi perfekt të Bersant Celinës, por portieri malazez, i mbrojti këto.

Te kundërshtarët, përveç një gjysmërasti me Fatos Beqirajn, nuk ka pasur shumë rrezik për Arijanet Muriçin në portë.

Brengosës fakti që Arbër Zeneli u largua detyrimisht pas lëndimit që e pësoi në pjesë të parë, për tu zëvendësuar nga Edon Zhegrova.

Raporti i plotë, pas ndeshjes.

KUSH U BË KAPITEN?

Cili është kapiten i Kosovës në mungesë të treshes?

7 June, 2019 @19:43

Në mungesë të treshes Valon Berisha (i lënduar), Hekuran Kryeziu (i lënduar) dhe Samir Ujkani që është rezervë, Bernard Challandes…

FORMACIONET STARTUESE

Beqiraj në 11-shen malazeze, Kosova e plotë

7 June, 2019 @19:35

Janë publikuar formacionet startuese për ndeshjen Mali i Zi - Kosova, ndërsa trajnerët e ekipeve përkatëse kanë paraqitur këta lojtarë…

MEDIA TALK

Iu përfundon karriera në reprezentacionin malazez

Foto: vijesti

7 June, 2019 @19:24

Selektori Ljubisa Tumbakovic dhe ndihmësit të tij Sasa Jankovic i është përfunduar mandati në krye të shtabit teknik të Malit…

MEDIA TALK

Çka i thanë selektorit dhe lojtarëve me etni serbe?!

Foto: vijesti

7 June, 2019 @19:15

Vijesti ditë më parë kishte kuptuar se lojtarët me etni serbe në Malin e Zi dhe selektori Ljubisa Tumbakovic, kishin…

E FUNDIT

Dramë te Mali i Zi, serbët s’do të dalin në fushë, e as selektori

Foto: vijesti

7 June, 2019 @17:57

Selektori i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, bashkë me lojtarët serb të reprezentacionit të këtij vendi nuk do të dalin…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020