Të gjitha lajmet

GJILANI

Në pritje të fitores së parë pranverore

Foto: SCGjilani/fb

Në pritje të fitores së parë pranverore

15 March, 2019 @19:19

Njëri ndër duelet që do të ngjallë më pak interesim në Superligë këtë xhiro është ai ndërmjet Gjilanit dhe KEK-ut.

KEK-u dihet që tashmë veç zyrtarisht nuk e ka të konfirmuar rënien nga elita, ndërsa ajo që e bën karakteristike këtë duel është se as Gjilani e as KEK-u nuk kanë shënuar fitore në pranverë.

Të dielën më 17 mars me fillim prej orës 14:00 Gjilani do të kërkojë fitoren e parë të pjesës pranverore të Superligës, derisa ka përballë KEK-un, që përkundër gjendjes së rëndë në tabelë, po lufton në çdo ndeshje.

FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

22 May, 2019 @23:36

Skuadra e femrave të Mitrovicës është triumfuese e Kupës së Kosovës. Ekipi i drejtuar nga ish lojtari i Trepçës,…

KOMUNIKATA E KF FERONIKELI

Kampioni reagon për përfoljet

Foto: feronikelifc.com

21 May, 2019 @14:57

Skuadra e Feronikelit ka reaguar ndaj përfoljeve që po i bëjnë disa portale lidhur me kurdisjen e ndeshjeve të këtij…

ZYRTARE

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

TOPSPORTI / A.P

20 May, 2019 @19:58

S’ka pushim për skuadrën e Tahir Batatinës! Një ditë pas përfundimit të sezonit, Llapi ka filluar menjëherë përforcimet për sezonin…

PRISHTINA

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

11-shja e Prishtinës para ndeshjes së fundit të stinorit ndaj Feronikelit/ Foto: prishtinafc.com

20 May, 2019 @15:27

Prishtinës assesi nuk po i ec në ndeshjet e fundit të stinorit, edhe pse titullin e kampionit e kishin në…

ORGANIZIM I TROFEUT

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

20 May, 2019 @13:05

Feronikeli u bë kampion i Kosovës për stinorin 2018/19. Drita ishte kampione e Kosovës për stinorin 2017/18. Por, këto…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga