Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA AMERICA 100

Nis me fitoren e Kolumbisë

Nis me fitoren e Kolumbisë


4 June, 2016 @17:07

Copa America për 100 vjetorin e themelit këtë vit po mban turneun për jubileun e garës në SHBA.

E në ndeshjen hapëse, të përzgjedhurit e Jurgen Klinsmannit, pësuan nga kolumbianët që drejtohen nga Jose Pekerman, 0-2.

Golat për Kolumbinë i shënuan Cristian Zapata dhe James Rodrgiuez për të marrë tre pikëshin e parë dhe fitoren e parë në Grupin A.

Përveç Kolumbisë dhe SHBA-ve në Grupin A bëjnë pjesë edhe Kosta Rika e Paraguaji.

Sonte në program janë këto ndeshje: Kosta Rika - Paraguaji, Haiti - Peru dhe Brazili - Ekuadori.


RUMANIA

Rivalja e Shqipërisë fiton me goleadë

International/UEFA Euro 2016

Rivalja e Shqipërisë fiton me goleadë

04/06/16 @ 16:56

RRUGËS PËR FRANCË

Kryhet edhe stërvitja e radhës në Bergamo

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Kryhet edhe stërvitja e radhës në Bergamo

04/06/16 @ 16:20

SPANJOLLI

Bartra nënshkruan me Dortmundin

Bundesliga/La Liga/Transfere

Bartra nënshkruan me Dortmundin

04/06/16 @ 16:12

KONFIRMON KRYETARI

Barcelona shikon lojtarin e Lyonit

Ligue 1/La Liga/Transfere

Barcelona shikon lojtarin e Lyonit

04/06/16 @ 16:04

ABRASHI

Ndaj Zvicrës më të fortë

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Ndaj Zvicrës më të fortë

04/06/16 @ 14:07

KOSOVA

Pse s’luajti Mërgim Brahimi?

Përfaqësuesja

Pse s’luajti Mërgim Brahimi?

04/06/16 @ 14:04

MEDIA

Vardy pranë Arsenalit

Premier League/Transfere

Vardy pranë Arsenalit

04/06/16 @ 13:31

SAMIR UJKANI

Rruga që duhet vazhduar

Përfaqësuesja

Rruga që duhet vazhduar

04/06/16 @ 12:44

FINALJA - COPA AMERICA 2021

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

International/Copa America

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

11/07/21 @ 08:59

COPA AMERICA 2021

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

International/Copa America

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

10/07/21 @ 12:36

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

International/Copa America

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

08/07/19 @ 14:26

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

International/Copa America

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

04/07/19 @ 08:13

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

International/Copa America

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

03/07/19 @ 08:14

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

International/Copa America

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22/06/19 @ 12:22

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

Serie A/International/Copa America

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20/06/19 @ 13:26

GRUPI C: URUGUAJI - EKUADORI 4-0

Uruguaji e nis furishëm

International/Copa America

Uruguaji e nis furishëm

17/06/19 @ 10:27

GRUPI B: KOLUMBIA - ARGJENTINA 2-0

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

International/Copa America

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

16/06/19 @ 08:28


 
Të gjitha lajmet nga Copa America