Të gjitha lajmet

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

Një vit

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi.

Fadil Vokrri ndërroi jetë në datën e sotme një vjet më parë, pas një sulmi në zemër, ndërsa Kosovës i la prapa kujtime vetëm të mira.

Emri i stadiumit, anëtarësimi në UEFA e FIFA - ndër proceset më të vështira në arenë ndërkombëtare dhe frytet e tij jemi duke i shijuar - me pikën e fituar në Mal të Zi në kualifikimet e para drejt një evropiane dhe me fitoren e thellë të shpresave të Kosovës ndaj Andorrës U21.

Vokrri drejtoi FFK-në mbi një dekadë, kurse pas shumë përpjekjeve në vitin 2016 arriti t’i bind drejtuesit e UEFAs e FIFAs për pranim të FFK-së, Kosovës, në instancat më të larta të futbollit.

PËRVJETORI

4 vite prej se Kosova u bë anëtare e UEFA-së

Fadil Vokrri, duke parakaluar para reprezentacionit të Kosovës në futboll/ Foto: Erdis Driza/ TopSporti.com

3 May, 2020 @0:35

Tre maji është një datë e madhe për futbollin kosovar dhe vetë sportin e Kosovës, pasi që në datën e…

INFUZION FINANCIAR NGA UEFA

UEFA i ndan €200 mln. klubeve të Evropës

23 April, 2020 @16:24

UEFA ka bërë të ditur se do të jep 70 milionë euro për 676 klubet evropiane. Në mbledhjen e…

MARTIN O'NEILL

S’pret PlayOffin e Ligës së Kombeve, jep dorëheqje

22 April, 2020 @20:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses që do të kërkonte biletën alternative përmes PlayOffit të Ligës së Kombeve për EURO 2020, ka dhënë…

MEDIA TALK

Bild: Nëse Werderi bie, çmimi i Rashicës bie

22 April, 2020 @14:10

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, është duke u kërkuar nga disa…

MEDIA

3 opcione për Maqedonia-Kosova

21 April, 2020 @19:19

Federatat do të duhet të presin së paku edhe një muaj për të kuptuar datën e saktë të ndeshjes për…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020