Të gjitha lajmet

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

Një vit

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi.

Fadil Vokrri ndërroi jetë në datën e sotme një vjet më parë, pas një sulmi në zemër, ndërsa Kosovës i la prapa kujtime vetëm të mira.

Emri i stadiumit, anëtarësimi në UEFA e FIFA - ndër proceset më të vështira në arenë ndërkombëtare dhe frytet e tij jemi duke i shijuar - me pikën e fituar në Mal të Zi në kualifikimet e para drejt një evropiane dhe me fitoren e thellë të shpresave të Kosovës ndaj Andorrës U21.

Vokrri drejtoi FFK-në mbi një dekadë, kurse pas shumë përpjekjeve në vitin 2016 arriti t’i bind drejtuesit e UEFAs e FIFAs për pranim të FFK-së, Kosovës, në instancat më të larta të futbollit.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga